UWAGA!

Co dalej z ciepłem w Elblągu?

Elbląg, Co dalej z ciepłem w Elblągu?

W poniedziałek 16 lipca o godz. 12 trójmiejski oddział Stowarzyszenia Młodzi dla Polski organizuje panel dyskusyjny pn. „Co dalej z ciepłem?” w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

Paneliści omówią kwestie bieżącej dostawy ciepła oraz zabezpieczenia dostaw ciepła dla mieszkańców Elbląga po 2020 r. Nie zabraknie również pytania o alternatywny model dostaw ciepła, który zapowiadają władze Elbląga. Zapytamy, jak miałby wyglądać nowy model dostaw ciepła i czy jest to w ogóle wykonalne rozwiązanie? Ponadto przyjrzymy się wypowiedziom i pomysłom zaprezentowanym w trakcie przepychanki medialnej między władzami miasta, EPEC i Energa Kogeneracja – zapowiadają organizatorzy.
       - Debata „Co dalej z ciepłem?” będzie niewątpliwie cenną wartością dodaną w debacie publicznej wśród elbląskiej społeczności. Niestety nie rozwiąże zagrożenia braku dostarczania ciepła po 2020 roku. Chcemy wspólnie uzyskać odpowiedź na pytanie: czy tego typu odsuwanie realnego zagrożenia i spychanie na inne tory nie zakończy się energetyczną katastrofą? Jak na razie oprócz pomysłów oraz wątpliwych deklaracji mieszkańcy nie usłyszeli nic, co mogłoby zapewnić im spokój. Miejmy nadzieję, że nasz panel zbliży nas do rozwiązania tej patowej sytuacji – dodają członkowie Stowarzyszenia Młodzi dla Polski.
       Udział w debacie wezmą m.in.: prof. Jerzy Głuch z Politechniki Gdańskiej, poseł Jerzy Wilk, Krzysztof Żochowski, prezes Energa Kogeneracja, wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak i Andrzej Skiba z Instytutu Debaty Publicznej.
      
oprac. red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama