UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy zdana matura wystarczy, aby dostać się na studia?

2019-07-10
Aktualizowany 2019-07-11 07:00
 
Czy zdana matura wystarczy, aby dostać się na studia?

Trwa rekrutacja do szkół wyższych. Wielu maturzystów wybrało już swoją uczelnię, nie wszyscy jednak dostaną się na upatrzony kierunek studiów. Co zrobić gdy, zebrana liczba punktów na świadectwie maturalnym nie jest imponująca? Czy każda osoba, która zdała maturę na 30 proc. może zostać studentem?

Jakie wymagania - progi punktowe
      
Progi punktowe na studia 2019 to główny temat rozmów wśród tegorocznych maturzystów. Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie: "Czy uda mi się dostać na studia?". Wymagana liczba punktów w wielu przypadkach dowodzi, że zdobycie indeksu wcale nie jest takie proste. Mowa m.in. o studiach medycznych czy o wybranych kierunkach technicznych lub humanistycznych, gdzie o miejsce walczy nawet kilkanaście osób. Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły pierwsze miejsca w Rankingu Uczelni Akademickich 2019 według magazynu Perspektywy. To właśnie na tych uczelniach toczy się teraz największa walka o miejsce na kierunkach studiów. 
      
       Słaba matura. Co dalej?
      
Dobry wynik z matury pomaga w dostaniu się na wymarzony kierunek studiów. Co jednak z kandydatami, którzy z pewnością poradziliby sobie na studiach, a egzamin dojrzałości im nie poszedł? Na szczęście są uczelnie, które nie narzucają minimalnego progu, od którego przyjmują na dany kierunek studiów. Podstawowym warunkiem przyjęcia na studia jest zdana matura.
       Przykładem może tu być Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Jak czytamy w zasadach rekrutacji  „nie ma ustalonego dolnego pułapu, od którego chętni są przyjmowani. (Ograniczenie wynika jedynie z limitu miejsc). To, czy zostanie się przyjętym, zależy od miejsca w rankingu tzn. osoby, które uzyskują więcej punktów z przedmiotów branych pod uwagę konkursie świadectw, są wyżej itd. W jednym roku konkretna ilość punktów może dać na przykład miejsce dwunaste, w drugim roku dwudzieste. Zależy to od poziomu wyników maturalnych chętnych na konkretny kierunek w danym roku.”.
       Rekrutacja na studia nadal trwa, więc każda osoba, która zdała maturę na minimum 30 procent może zostać studentem PWSZ w Elblągu.
      
       Nie zwlekaj wiec i zapisz się na ciekawe studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. 4 instytuty, 13 kierunków studiów, 24 specjalności, studia magisterskie, inżynierskie i licencjackie w bezpłatnym trybie dziennym i popołudniowym oraz trybie zaocznym – jest z czego wybierać!
      

       Pełna oferta kierunków studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej. 
      

       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
      
ul. Wojska Polskiego 1
       82-300 Elbląg
       www.pwsz.elblag.pl
      

       Biuro Informacji Rekrutacyjnej
      
tel. 55 629 05 54
       e-mail: rekrutacja@pwsz.elblag.pl
       Messenger: m.me/pwszelblag

      
PWSZ w Elblągu #studiujzawodowo
      

       --- artykuł promocyjny ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej