UWAGA!

Dla nich to nowy rozdział w życiu

 Elbląg, Dla nich to nowy rozdział w życiu
fot. Michał Skroboszewski

Uroczyste "Gaudeamus" zaśpiewali dziś (28 września) nauczyciele akademiccy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Uroczystość zamknęła obchody jubileuszu 20-lecia uczelni. Dla większości studentów obecnych na 21. inauguracji roku akademickiego było to nowe doświadczenie. Sprawdziliśmy, czy mają jakieś obawy, a może cieszą się na myśl o studiowaniu? Mówią przecież, że studia to najpiękniejszy okres w życiu człowieka. Zobacz zdjęcia.

Andrzej Kulik na elbląską uczelnię będzie dojeżdżał codziennie z Malborka. Wybrał się na informatykę, bo jak sądzi, po studiach nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracy. - W liceum byłem w klasie matematyczno-informatycznej – opowiada. - Ta dziedzina mnie zainteresowała. Planuję zająć się programowaniem, ale życie wszystko zweryfikuje. Wydaje mi się, że popyt na informatyków będzie w tych czasach raczej rósł niż spadał – dodaje. - Udział technologii w życiu codziennym robi się coraz bardziej powszechny. Potrzeba więc kogoś, kto będzie to obsługiwał.
       Po ośmiu semestrach nauki Andrzej planuje wybrać się na Politechnikę Gdańską. Już raz próbował się dostać na tę uczelnię. Jednak konkurencja była zaskakująco duża. - Większość moich przyjaciół i znajomych studiuje w Gdańsku. Próbowałem się dostać na politechnikę, jednak nie udało się, bo konkurencja była spora – mówi. - Wolnych było 200 miejsc, ja byłem na liście 400., a za mną jeszcze sporo kandydatów.

  Elbląg, Dla nich to nowy rozdział w życiu
fot. Michał Skroboszewski


       Danuta Niedbał z Nowego Dworu Gdańskiego wybiera się na ekonomię menedżerską. W przyszłości planuje prowadzić kursy dla przyszłych menedżerów. - Nie wiem jeszcze, jak będzie przebiegała moja droga zawodowa. Myślę o prowadzeniu kursów. Zobaczymy, co życie pokaże. Aktualnie rozleniwiły mnie wakacje, ale nastawienie przed studiami mam bardzo dobre – zdradza.
       Maja Zielińska jest już zaprawiona w studiowaniu. Za nią pięć lat studiów na kierunku gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Gdańskim. Teraz wybiera się na administrację. Naukę godzi z wychowywaniem dziecka i radzi sobie świetnie. - Skończyłam już jedne studia, teraz otwieram przed sobą nowe możliwości – mówi. - Nie pracuję w zawodzie, ciężko dostać pracę po moim kierunku. Mam nadzieję, że administracja pomoże mi znaleźć jakąś satysfakcjonującą pracę w biurze. Ostatnie pięć lat minęło mi intensywnie. Na magisterce zaszłam w ciążę. Dałam radę, myślę, że teraz też uda mi się godzić studia z macierzyństwem.
       Robert Gugała przyjechał do Elbląga aż z Podkarpacia. Powodem była miłość, ale i ciekawy kierunek studiów. – Pochodzę z małej miejscowości pod Tarnobrzegiem. Moja dziewczyna pochodzi z Elbląga, a że uczy się jeszcze w technikum, postanowiliśmy, że będę studiował właśnie w Elblągu – mówi.
       Robert liczy, że ekonomia menedżerska, którą będzie studiował już od poniedziałku, zapewni mu kiedyś pewną pracę. Najlepiej w banku. - Czuję trochę stres – zdradza. - To w końcu nowy rozdział w życiu i inna nauka niż liceum czy gimnazjum. Liczę jednak, że wbrew pozorom będzie łatwiej niż w liceum, ponieważ będę uczył się tego, co mnie interesuje.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama