UWAGA!

Dobry występ studentów PWSZ

 Elbląg, Dobry występ studentów PWSZ

W miniony weekend (30 listopada - 1 grudnia) drużyna Futsalu AZS PWSZ Elbląg uczestniczyła w Ogólnopolskich Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku, drugiej co do wielkości, po Akademickich Mistrzostwach Polski, sportowej imprezie Akademickiego Związku Sportowego.

Gospodarzem Igrzysk były Katowice, które udostępniły akademikom aż dziewięć katowickich obiektów sportowych.
       W tegorocznych Igrzyskach drużyna PWSZ Elbląg w składzie: Czulewicz Michał, Grzybek Michał, Liszko Grzegorz, Martinez Fernandez Alwaro, Oller Michał, Oller Jakub, Pawłowski Michał, Zając Paweł, Zdralewicz Paweł, pod okiem trenera Remigiusza Podhorodeckiego zajęła bardzo dobre 5. miejsce.
       W Igrzyskach punktowali także nasi lekkoatleci – Damian Godlewski i Krzysztof Miedziński, startujący w Biegu Przełajowym  i Ergometrze wioślarskim.
       Igrzyskom towarzyszyła miła atmosfera i dobra zabawa, potwierdzająca słuszność hasła rozwijającego skrót Atmosfera Zabawa Sport.
       Gratulujemy zawodnikom i czekamy na dalsze udane sportowe występy.
       Igrzyska Studentów Pierwszego Roku, to coroczna rywalizacja przeznaczona dla najmłodszych akademików. Finał poprzedzony jest eliminacjami środowiskowymi rozgrywanymi w 8 miastach wojewódzkich. Nasza drużyna o wejście do finału OISPR walczyła z zespołami województwa pomorskiego, gdyż organizatorem eliminacji był Gdańsk, a dokładnie Organizacja Środowiskowa AZS w Gdańsku.
       W programie zawodów znajdują się takie dyscypliny, jak koszykówka kobiet i mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, futsal mężczyzn, pływanie kobiet i mężczyzn, biegi przełajowe kobiet i mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn oraz ergometr wioślarski kobiet i mężczyzn.
      
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama