UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Druga edycja Akademii Dziecięcej

 
Elbląg, Inauguracja Akademii Dziecięcej w PWSZ
Inauguracja Akademii Dziecięcej w PWSZ

Każde dziecko w wieku 7-9 lat ma szansę znaleźć swoje miejsce w Akademii Dziecięcej. To unikalne rozwiązanie oferuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Nabór potrwa do 10 września. Nie czekaj, zapisz tam swoją pociechę!

Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w 2002 roku w Niemczech, w Tybindze. Jego celem było zainteresowanie dzieci nauką poprzez atrakcyjne i zrozumiałe pokazanie różnych zjawisk i praw otaczającego świata. 4 czerwca 2002 roku profesor Gregor Markl dał pierwszy wykład dla dzieci. Temat był interesujący - „Dlaczego wulkany zieją ogniem?”. Wysłuchało go około 400 dzieci, a na kolejny, tydzień później przyszło ich już niemal 900. Uniwersytet spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem.
       W Polsce pierwszy Uniwersytet Dzieci powstał w 2007 roku w Krakowie. Pomysł cieszył się dużym powodzeniem. Dlatego chwilę później, powołano do działalności kolejne placówki akademickie m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Na wzór wyżej wymienionych ośrodków, 19 lutego 2011 roku rozpoczęła swoją działalność Akademia Dziecięca w Elblągu.
       Podczas zajęć w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, mali studenci mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o tym jakie tajemnice kryje Ziemia, co żyje w wodzie, oraz jak prezentuje się świat fizyki i robotów. Potencjał i chęć współpracy dzieci z profesorami był zaskakujący. Wprowadzono zajęcia muzyczno- ruchowe, podczas których na własnej skórze można było doświadczyć radości ze wspólnego muzykowania. Nie obyło się bez języka angielskiego. Dzieci w prosty i zarazem interesujący sposób poznawały świat roślin oraz wspólnie wykonywały rozmaite utwory muzyczne, jak i literackie.
       Na zakończenie pierwszego semestru Akademii Dziecięcej w Elblągu, zorganizowano piknik pod hasłem „W krainie Kubusia Puchatka”. Rozmaite gry i zabawy dla najmłodszych oraz grill dla wszystkich uczestników dopełniły całości półrocznych starań, gdzie myślą przewodnią dla organizatorów i rodziców był przede wszystkim rozwój dziecka.
       Zdecydowano po raz drugi otworzyć nabór do Akademii Dziecięcej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Rekrutacja będzie trwała do 10 września. Więcej szczegółów można uzyskać w siedzibie PWSZ Elbląg przy ulicy Czerniakowskiej 22.
      
Katarzyna Buczek
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Myślę, że jest to świetna sprawa dla dzieci. Odciągnie ich to od telewizora i tych głupawych bajek pozbawionych sensu, a przy okazji pomoże w przyszłej edukacji. Jak najbardziej trafiony pomysł. Popieram!!
  • Proponuję też zajęcia dla starszych dzieci w wieku 10-14 lat
Reklama