UWAGA!

Dziennikarz - nowy zawód w PWSZ

2013-07-01
Aktualizowany 2013-08-30 08:00
 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu otwiera w roku akademickim 2013/2014 nowe specjalności dla kandydatów, którzy chcą studiować kierunki pedagogiczne i humanistyczne. Nowości, które oferuje od nowego roku Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ, nie tylko wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom rynku, ale też poszerzą możliwości pracy przyszłych absolwentów.

Już od października br. będzie można bezpłatnie studiować w PWSZ w Elblągu na specjalności filologia polska dziennikarsko-publicystyczna. To świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy mają lekkie pióro, są pomysłowi i kreatywni. Studia te dadzą możliwość zdobycia zawodu dziennikarza i późniejszej pracy m. in. w prasie, radiu i telewizji, redakcjach portali internetowych, agencjach PR i reklamowych, agencjach e-marketingu, instytucjach kulturalnych i artystycznych.
      
       Nowoczesny dziennikarz jest zarówno dostawcą informacji o ważnych wydarzeniach jak i również przewodnikiem po świecie polityki, gospodarki i kultury. Dobrze dobrany program studiów, który obejmuje m.in. przedmioty z: podstaw prawa prasowego, gatunków dziennikarskich i edycji tekstów, literatury polskiej i obcej, języka jako środka porozumiewania się i tworzywa literatury oraz kultury współczesnej i multimediów wraz z licznymi zajęciami warsztatowymi sprawiają, że absolwenci PWSZ w Elblągu będą mieli szansę stać się dobrymi fachowcami w tej dziedzinie.
      
      
      
       Integralną częścią studiów na specjalności filologia polska dziennikarsko-publicystyczna jest praktyka zawodowa w łącznym wymiarze 90 godzin, dzięki której absolwent jest dobrze przygotowany do wykonywania zawodu. Ponadto w ramach europejskiego programu LLP Erasmus studenci będą mogli część studiów odbyć w zagranicznych uczelniach partnerskich.
      
       Sprawdź jakie jeszcze nowości przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu pod adresem: http://www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja.html
      
       Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą
       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
      
      

 


      

------------- Reklama -------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej