UWAGA!

e-Uczelnia w EUH-E

Elbląg, e-Uczelnia w EUH-E
fot. Anna Dembińska

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna odniosła kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Dzięki dotacjom w październiku oddaliśmy do dyspozycji naszych studentów obiekt dydaktyczny o łącznej powierzchni 1500m2, a teraz rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji - mówi Henryk Fall, Kanclerz uczelni.

EUH-E otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zakup sprzętu i oprogramowania informatycznego w ramach projektu: „e-Uczelnia w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno -Ekonomicznej w Elblągu”. Wartość projektu to ok. 800 000 zł, z czego 50% to dotacja unijna. Stosowna umowa podpisana została w ubiegłym tygodniu pomiędzy Województwem Warmińsko-Mazurskim a Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną. Nowy projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.
       - Udostępnienie wysokiej jakości usług cyfrowych przyczyni się m.in. do zwiększenia atrakcyjności oferty edukacyjnej, oraz jakości kształcenia. Dzięki realizacji inwestycji poprawie ulegną warunki działalności uczelni, co - jestem przekonany - przełoży się na wzrost zadowolenia naszych studentów, a w dalszej perspektywie wzrost poziomu kształcenia o dostosowanie oferty do wymagań zainteresowanych i rynku pracy. Mieszkańcy regionu i studenci otrzymają również możliwość skorzystania ze skatalogowanych cyfrowo zasobów bibliotecznych EUH-E - mówi Henryk Fall.
       Uczelnia wdroży również program USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Jest to system informatyczny służący do zarządzania tokiem studiów w szkole wyższej. USOSweb umożliwia m.in. zdalne załatwianie spraw związanych z tokiem studiów, w których w tradycyjnej formie musiały pośredniczyć dziekanaty oraz inne instytucje lub osoby pośredniczące, co pozwala na użycie względem serwisu określenia wirtualny dziekanat. USOSweb udostępnia studentom m.in. plan zajęć, przegląd ocen i zaliczeń, zapisy na zajęcia i egzaminy, składanie podań, informacje o płatnościach i stypendiach, komunikację z uczestnikami tych samych zajęć i prowadzącymi. Nauczycielom akademickim serwis umożliwia m.in. obsługę wyników przeprowadzanych sprawdzianów, wystawianie ocen i zaliczeń, wypełnianie protokołów do zajęć, wysyłanie wiadomości do uczestników zajęć.
       Ponadto zainstalowany zostanie zestaw platformy z aplikacją oraz wolnostojący panel dotykowy, z których będą w szczególności korzystać studenci i kandydaci na studia.
       - Działania te bardzo nas cieszą i mobilizują do dalszych, jeszcze większych starań o poziom nauczania i warunki studiowania w EUH-E - mówi mgr Henryk Fall.
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama