UWAGA!

Teraz ja - Elbląg miastem studenckim

Czy nasze miasto jest przystosowane do tego, by otrzymać miano miasta studenckiego?

W naszym mieście istnieje kilka wyższych uczelni, największe z nich to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Uczelnie rozwijają się, powstaje wiele nowych kierunków, w związku z tym stale wzrasta liczba studentów. Są nimi mieszkańcy Elbląga, ale także w dużym stopniu mieszkańcy innych miast.
     Atutem Elbląga jest rozbudowana sieć bibliotek, w których znajdują się bardzo przyzwoite księgozbiory.
     Jak wiemy, życie studenckie, to jednak nie tylko nauka i spędzanie wolnych chwil w bibliotece, ale również spotkania ze znajomymi, imprezy, itp. Jednak zadajmy sobie pytanie: Czy nasze miasto jest przystosowane do tego, by otrzymać miano miasta studenckiego?
     Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że jeszcze wiele brakuje, aby móc poszczycić się tą nazwą. Młodzi ludzie najchętniej spędzają czas w pubach lub dyskotekach. Jednak komunikacja miejska nie sprzyja tym sytuacjom, ponieważ autobusy jeżdżą maksymalnie do godziny 23. Poza tym po godzinie 22 zarówno starówka, gdzie znajduje się najwięcej pubów, jak i centrum miasta, są wymarłe. Poza tym oświetlenie niektórych ulic, a, co za tym idzie, bezpieczeństwo w mieście, pozostawia wiele do życzenia. Często można spotkać jednak
     kursujące taksówki, z których muszą korzystać „imprezowicze” chcący zabawić się nieco dłużej, ale na tę wygodę nie każdego stać.
     Myślę, że jeszcze wiele lat minie, zanim życie studenckie w Elblągu będzie można porównać do życia w innych miastach, takich jak Toruń, Gdańsk, czy Olsztyn, jednak miejmy nadzieję, że tak się stanie.
takasobie
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.0 9 27

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • masto sudenckie!? nie rozsmieszajcie mnie ;) !!!
 • bo cnach wynajmu mieszkan widac ze chocby pod wzgledem na to kryterium jest miastem studenckim, przez te jeb.... szkoly jak poslzy k.. ceny
 • Po części zgadzam się z drugą częścią artykułu autorki pomijając dorównanie takim miastom jak Gdańsk czy Toruń bo Olsztyna nie lubię ze względów geopolitycznych.Jeżeli Elbląg się rozwinie pod tym względem to np Gdańsk czy inne miasta jeszcze bardziej pójdą do przodu w tym kierunku.Pozdrowienia dla akademika na Polankach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2007-10-06)
 • Elbląg to nie Gdańsk, a porównanie nas do Olsztyna jest nie na miejscu.80% elblążan nie chce być w jednym województwie z Olsztynem,reszta to ludzie którym jest to obojętne.Pozdrowienia dla akademika na Polankach;.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2007-10-06)
 • Do Autorki: uczylas sie w garach??? A co do tematu, to popieram jak najbardziej... Elblag moglby dostac status miasta studenckiego:)
 • żal. jak elbląg ma być miastem studenckim?z jedną uczelnią?skecz roku
 • w Egu jest wiecej niz jedna uczelnia:-) Widac jak znacie wlasne miasto... to dopiero jest zalosne!!!!
 • Dopuki Prezydentem miasta będzie Henryk Slonina (lat 70) - Elblag NIGDY nie będzie miastem studenckim. On jest z innej epoki , nie czuje klimatu bo i nie potrafi , nie umie bo nie wie jak i o co. Paradokalnie to byłu PRL'owki nauczyciel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ex student(2007-10-06)
 • paradoksalnie były nauczyciel
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ex student(2007-10-06)
 • Heh, Jestem od niedawna E-gu i zabawne wydaje mi się, że miasto to stara się o status studenckiego. W mieście nie ma praktycznie studentów, pokazały mi to Juwenalia, gdzie z pochodem przeszło około 200-300 studenciaków. Poza tym jak to zostało ładnie napisane: godzina 21.00 i chach. Miasto wymiera... Nie widać kompletnie żadnego studenta... zarówno w okresie wiosenno letnim jak i teraz... A może zapodacie tutaj mi kluby studenckie... chciałbym zobaczyć to życie.. pozdro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kronos(2007-10-07)
 • a ja wierze ze elblag stanie się miastem studenckim.tylko zrobcie cos z komunikacja... pozdrawia,m
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Studentaka(2007-10-07)
 • Elbląg nie jest w żadnej mierze silnym ośrodkiem akademickim i raczej długo nie będzie, a co za tym idzie - nie zostanie miastem studenckim. Sam jestem studentem i wiem, że życie akademickie w tym mieście nie istnieje. Częściowo winę ponoszą za ten fakt także i sami studenci, którzy zamiast iść gdzieś się zabawić, wolą siedzieć na stancjach a w weekendy wracają do rodzinnych miejscowości (to akurat zrozumiałe, ale wydaje mi się, że warto niekiedy na weekend zostać i się pobawić tutaj, w Elblągu). Inna sprawa, że nie bardzo jest gdzie iść, bo wszelkie atrakcje po godz. 18 znikają. Zostają puby, które z kolei nie imponują ani atmosferą, ani dobrze wyposażonymi barami, ani tym bardziej przychylnymi dla studentów cenami (tak, jak jest to we wspomnianych miastach studenckich). Koło się zamyka - atrakcji nie ma, bo nikt z nich nie korzysta.
Reklama