UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska szkoła medyczna ma 65 lat

2016-08-26
Aktualizowany 2016-08-28 18:00
 
Elbląska Szkoła Medyczna co roku wypuszcza szereg absolwentów świetnie przygotowanych do zawodu
Elbląska Szkoła Medyczna co roku wypuszcza szereg absolwentów świetnie przygotowanych do zawodu (fot. arch. AD)

Elbląska Szkoła Medyczna, obecnie Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej, podlegając przez 65 lat przemianom historycznym, politycznym i społecznym, przechodziła aż dziesięciokrotnie transformacje kształcąc do 2001 roku przede wszystkim pielęgniarki, a później szereg innych zawodów medycznych, społecznych i usługowych.

Ostatnie 25 lat to czas intensywnego rozwoju. W 1992 roku po 40 latach „tułaczki” wreszcie otrzymaliśmy własny budynek w „miasteczku szkolnym” przy ulicy Saperów, w 1999 roku nastąpiła zmiana organu prowadzącego na Samorząd Województwa W – M.
       Nowe kierunki szybko wypełniły powstałą po pielęgniarstwie pustkę, mocno angażując nas w pracę pedagogiczną i zawodową. Pokochaliśmy rodzące się w naszej szkole nowe zawody – pierwszy nie pielęgniarski: technik analityki medycznej, później technik fizjoterapii, ratownik medyczny – trzy kierunki, które już niestety odeszły do szkolnictwa wyższego. Ale powstawały nowe. Obecnie prowadzimy kształcenie w 11 zawodach: opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskowa, opiekun medyczny, technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, terapeuta zajęciowy, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna i nasze najmłodsze „dzieci”: technik elektroradiologii i florysta. Od 1 września 2016 roku planujemy otwarcie kolejnego nowego kierunku: technik ochrony fizycznej osób i mienia.
       Ofertę kierujemy nie tylko do młodzieży, ale także dorosłych - w każdym wieku. Jest ich coraz więcej. Niektórzy nasi uczniowie mają ponad 50 lat i jak mówią „nauka w tej szkole dała mi drugą młodość i niezapomniane przeżycia”. Coraz więcej mamy kierunków zaocznych i wieczorowych. W weekendy szkoła „pęka w szwach”.
       Śmiem twierdzić, że nie ma na elbląskiej ziemi placówki medycznej lub społecznej, w której nie było lub nie są zatrudnieni absolwenci naszej szkoły.
       Są chętnie zatrudniani nie tylko w Polsce, bo pracodawca może liczyć na profesjonalne i rzetelne przygotowanie zawodowe naszych słuchaczy. Kształcenie praktyczne odbywa się w elbląskich placówkach, pod okiem profesjonalistów. To także dzięki Nim zdawalność zewnętrznych egzaminów zawodowych jest jedną z najwyższych w kraju - 95 proc. - 100 proc.
       Mamy tez inną ciekawą propozycję. W 2013 roku zgodnie z Rozporządzeniem MEN pojawiła się w szkole nowa forma kształcenia - kwalifikacyjne kursy zawodowe, dające pełne kwalifikacje do pracy w wybranych zawodach np. kosmetyczki, florysty, opiekunki środowiskowej i opiekuna medycznego już po 9 miesiącach, bez konieczności posiadania wykształcenia średniego. Uprawnienia są takie same jak absolwentów naszej szkoły, a droga ich uzyskania bardziej sprzyjająca pracującym.
      
       Jak to się dzieje? Zapraszamy do szkoły ul. Saperów 14 E, 55 233 63 19

      
------Art. sponsorowany---------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl