UWAGA!

EUH-E pierwsza w regionie wśród ekonomicznych

Elbląg, Prof. Danuta Rucińska.
Prof. Danuta Rucińska.

Zakończyła się siódma edycja rankingu szkół wyższych prowadzonego przez „Newsweek Polska”. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna zajęła 22 miejsce wśród 50 polskich uczelni ekonomicznych, a pierwsze w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Na potrzeby rankingu firma badawcza ARC Rynek i Opinia przebadała 1 409 firm różnych branż. W każdej z nich sprawdzono, dyplomami jakich uczelni legitymują się osoby zajmujące najwyższe pozycje w hierarchii pracowniczej. Firma sprawdziła również w GUS, ilu absolwentów ukończyło każdą z badanych uczelni. Policzono też, jaki odsetek z nich znalazł zatrudnienie w ankietowanych firmach. Badaniem objęto wyłącznie zatrudnionych na stanowiskach samodzielnych, kierowniczych i dyrektorskich przed ukończeniem 36 roku życia. Głównym kryterium była skuteczność kształcenia, mierzona liczbą absolwentów danej uczelni, którzy po jej ukończeniu podjęli pracę na samodzielnych stanowiskach.
     - Jak wynika z przedstawionego raportu, wybierając studia nie zawsze warto kierować się wielkością czy imponującą przeszłością uczelni - mówi prof. zw. dr hab. Danuta Rucińska, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych EUH-E. - W badaniach przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia niemal 60 proc. pracodawców stwierdziło, że podczas rekrutacji pracowników nie kierują się preferencjami uczelni wyższej ukończonej przez kandydata. Co więcej, badania wykazały, że uczelnie niepubliczne szybciej reagują na zmiany zachodzące na rynku pracy, elastycznie dostosowując do nich oferty kształcenia i tym samym wypełniając luki na lokalnym rynku, zarówno edukacyjnym, jak i pracy. Przykładem takiej uczelni jest Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, która okazała się w tym zakresie liderem w regionie pomorskim i warmińsko-mazurskim.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A na co komu te beznadziejne rankingi? Okłamujmy sie tak dalej. I tak siedzimy na prowincji podporzadkowani jesteśmy kaprysom profesorów. Przyjadą albo nteż i nie do Elbląga!!!
 • Niesamowite!!! A doktorat p. Dubielli na temat życia społeczno-kulturalnego Elbąga w latach 1945 - 1990 to zaiste naukowy fenomen!!! Przy tej "pracy doktorskiej" certyfikat czeladnika rzeźniczego jawi się wręcz jak Nagroda Nobla!!!! A tu okazuje się, że p. Dubiella ma wdzięcznych apolegetów - vide doktorat "w temacie" ulice Elbląga p. E. Chyba dzisiaj spalę ze wstydu swoje świadectwo terminowego ukończenia szkoły powszechnej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dr (na wizytówce) i nic więcej(2008-06-13)
 • Z czym do ludzi. .. :)
 • a pokażcie mi takiego/taką kto z tą szkołą dostał dobrą pracę. .. nic dziwnego że takie bezrobocie w warmińsko mazurskim skoro mamy taki "najlepsze" uczelnie.
 • zaklady wysylaja na "douczenie"swoich pracownikow, oni wybieraja EUHE, bo wiadomo ze wybula i moga sie polozyc i tyle. stad ten rankingowy fenomen.
 • proszę Państwa, niestety wyższe wykształcenie w tym kraju przestało mieć wartość wraz z chwilą pojawienia się dziesiątek prywatnych uczelni. O czym my tu dyskutujemy. .. Jak widzę jakie umysły dostają mgr to nogi się uginają. Kiedyś nie skończyliby LO. .. .tragedia. .. .Ale uczelniane kasy muszą być pełne :) niestety
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wykształciuch(2008-06-14)
 • Bez względu na to, które miejsce ma w regionie, to i tak III liga w skali Polski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  był sobie człowiek(2008-06-17)
 • Znawców poziomu uczelni, co twierdzą"płacę i wymagam" zapraszam niech za mnie zaliczą sesję:))) potem porozmawiamy
 • jak ktos nie studiuje w tej uczelni to nie ma prawa sie wypowiadac. .. Wie samo placenie tutaj nie ma znaczenia Postudiujcie a pozniej sie udzielajcie
 • brawo, brawo faktycznie niech dyżurni malkontenci zaliczą sesję o ile wiedzą co to jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  orzeł po sesji(2008-06-19)
 • www.polityka.pl Sobie poczytajcie.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karoryfer(2008-06-26)
Reklama