UWAGA!

EUH-E uruchamia nowe kierunki kształcenia

EUH-E uruchamia nowe kierunki kształcenia

Bezpieczeństwo wewnętrzne, Zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo cywilne, Służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa, Bezpieczeństwo cywilne z elementami kryminologii i kryminalistyki – to nowa oferta studiów Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu.

Absolwenci tych kierunków będą przygotowani do podjęcia pracy w organach administracji publicznej różnego szczebla. Dotyczy to zwłaszcza zatrudnienia w służbach i instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa (jak np. Policja, Straż Graniczna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Celna) oraz w organach i służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powszechne i zarządzanie kryzysowe (np. Państwowa Straż Pożarna, Wojsko Polskie, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego). Studia przygotowują również absolwentów do pracy w organizacjach pozarządowych zajmujących się sprawami z zakresu bezpieczeństwa – m.in. bezpieczeństwem ekologicznym, socjalnym, zapobieganiem przestępczości, ochroną praw człowieka.
      
       - Atrakcyjność naszej nowej oferty z pewnością wiąże się z faktem, że praca w różnych jednostkach administracji państwowej kojarzona jest ze stabilnym i pewnym zatrudnieniem, co stanowi dużą zachętę, biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację na rynku pracy - stwierdza prof. Andrzej Sylwestrzak, dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych EUH-E.
       - Umowa o pracę, wypłacana terminowo pensja i uregulowany czas pracy - to dzisiaj niewątpliwe atuty potencjalnego pracodawcy. Studia takie jak: Bezpieczeństwo wewnętrzne, Zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo cywilne, Służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa czy Bezpieczeństwo cywilne z elementami kryminologii i kryminalistyki bez wątpienia dają perspektywy na przyszłość, a eksperci z tego zakresu są poszukiwani na rynku pracy - zaznacza prof. A. Sylwestrzak. - Bezpieczeństwo wewnętrzne to przede wszystkim kierunek interdyscyplinarny, łączy w sobie zarówno teorię, jak i praktykę. Perspektywy po tym kierunku to nie tylko, jak się wielu przyszłym studentom wydaje, praca w służbach specjalnych. Studia przygotowują m.in. do pracy w sztabach kryzysowych w przypadku klęsk żywiołowych, są także świetnym uzupełnieniem dla osób, które już zajmują się zabezpieczeniem obrony cywilnej, pracują w straży pożarnej, policji czy służbie celnej.
      
       Potrzebni specjaliści
       Najwyraźniej zdają sobie z tego sprawę również kandydaci na studia, zainteresowanie nowym kierunkiem jest spore.
       - Nie ukrywam, że bardzo nas to cieszy. Z tego bowiem wniosek, że spełniliśmy oczekiwania społeczeństwa na rosnące zapotrzebowanie i możliwość studiowania problematyki bezpieczeństwa, wynikające z perspektyw zmieniającego się rynku pracy - mówi Elżbieta Sas, kierownik Centrum Rekrutacji EUH-E. - Mamy dużą satysfakcję, że jako jedyna uczelnia w mieście i regionie mamy kierunek, podkreślam to szczególnie, a nie specjalność. Tym samym dajemy możliwość kształcenia na wysokim poziomie i zdobycia dyplomu ukończenia studiów wyższych wszystkim zainteresowanym pracą w sektorach związanych z nowym kierunkiem lub chcącym podnieść swoje kwalifikacje.
      
       - To studia dla młodych ludzi poważnie myślących o przyszłości, o kierunku, który przyniesie im życiową stabilizację - mówi prof. Andrzej Sylwestrzak, dziekan Wydziału Administracji i Ekonomii EUH-E. - Na jego atrakcyjność z pewnością wpływa fakt, że osoby z dyplomem uzyskanym na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy.
      
      
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
       ul. Lotnicza 2
       82-300 Elbląg
       tel. 55 239 38 10
      
rekrutacja@euh-e.edu.pl
      
www.euh-e.edu.pl

       --------- Reklama ----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie