UWAGA!

Eurodesk

Elbląg, Logo.
Logo.

Poszukujesz informacji o stypendiach zagranicznych, praktykach studenckich, czy wolontariacie? A może chcesz się dowiedzieć czegoś na temat szkoleń i możliwości zdobywania funduszy w Polsce i w Europie? Punkt konsultacyjny Eurodesk w Elblągu czeka na Ciebie.

Eurodesk to europejski program informacyjny dla osób młodych i pracujących z młodzieżą. Celem programu jest pomoc w zdobywaniu informacji związanych z edukacją, szkoleniami i działalnością młodzieżową. Obecnie 1000 podobnych punktów działa w ponad 30 państwach europejskich. Za pośrednictwem konsultantów młodzi ludzie mogą uzyskać informacje na wiele istotnych dla nich tematów. Konsultanci Eurodesku odpowiadają na pytania dotyczące innych krajów europejskich, informują o najważniejszych wydarzeniach młodzieżowych i możliwościach zdobywania funduszy w kraju i za granicą. Również prowadzą i systematycznie aktualizują bazę polskich i europejskich programów grantowych.
       Młodzież może zadawać pytania dotyczące studiowania, pracy i wolontariatu w Europie, ale także ma okazję zdobywać kontakty do rówieśników za granicą bądź pozyskać partnerów do projektu. Wsparcie Eurodesku uzyskać mogą również organizacje pozarządowe oraz inne instytucje prowadzące działalność informacyjną i młodzieżową. W punkcie konsultacyjnym można zwrócić się
       z pytaniem o możliwości stażu za granicą, pracy, taniego zakwaterowania lub jakiejkolwiek innej informacji potrzebnej młodemu człowiekowi do swobodnego poruszania się w Unii Europejskiej. Dzięki sprawnemu systemowi punktów regionalnych odpowiedź można uzyskać w ciągu kilku minut.
       Ponadto w bazie danych Eurodesku znajdują się informacje o stypendiach zagranicznych, praktykach studenckich i wolontariacie oraz kursach językowych czy współpracy między szkołami. Program działa na trzech poziomach: europejskim, krajowym i regionalnym.
      
       Biuro Eurodesku znajduje się w siedzibie Stowarzyszenia Elbląg Europa przy ul. F. Stefczyka 7/8. Czynne jest od poniedziałku do soboty w następujących godzinach:
       poniedziałek-wtorek 9.00-17.00
       środa 12.00-20.00
       czwartek-piątek 9.00-17.00
       sobota 10.00-15.00.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama