UWAGA!

Teraz ja - Film promujący Pasłęk

 Elbląg, Kadr z filmu.
Kadr z filmu.

We wrześniu odbyła się premiera 10-minutowego filmu promującego Pasłęk. Projekt został zrealizowany przez filmowców Idea Flo Media Group z Wrocławia. Jednym z nich był pomysłodawca tej inicjatywy Piotr Jasiukiewicz, z pochodzenia pasłęczanin.

Na pomysł zrealizowania filmu opowiadającego o Pasłęku wpadł sam pasłęczanin, który od kilku lat mieszka we Wrocławiu. Piotr Jasiukiewicz jest członkiem grupy zajmującej się produkcją m.in. klipów muzycznych i reklam. – Pomyślałem, że warto byłoby po prostu jakoś wypromować Pasłęk – mówi student wrocławskiej szkoły filmowej. – Zdecydowałem, że wraz z zaprzyjaźnionymi filmowcami stworzę krótki film ukazujący to, co najlepsze w mojej rodzinnej miejscowości.
       Po dokładnym przygotowaniu swej oferty 23-latek udał się na spotkanie z burmistrzem Pasłęka Wiesławem Śniecikowskim. Co ważne, projekt zaakceptowany przez gospodarza miasta ukazał również pobliskie miejscowości, takie jak Aniołowo czy Zielonka Pasłęcka.
       Film został przetłumaczony na język angielski, niemiecki, włoski, rosyjski, francuski. Poruszone w nim zostały takie aspekty, jak położenie, historia, sport i rekreacja, kultura i edukacja, infrastruktura i przedsiębiorczość, współpraca partnerska Pasłęka. Produkcja ta kosztowała miasto ok. 14 tysięcy złotych.
       Praca nie należała jednak do najłatwiejszych. – Zdarzało się, że pracowaliśmy nieraz około dwudziestu godzin dziennie. Pamiętam, że podczas sześciodniowego kręcenia pewnego razu pracę rozpoczęliśmy o godzinie piątej rano, a skończyliśmy około 3.30 w nocy – wspomina Piotr Jasiukiewicz. Postprodukcja trwała zaś około dwóch tygodni. Jak przyznają autorzy filmu, jednym z utrudnień przy realizacji tego przedsięwzięcia była odległość Pasłęka od Wrocławia, z którego to trzeba było przywieźć potrzebny sprzęt.
       Warto dodać, że studenci odpowiedzialni za film mogą pochwalić się udziałem przy produkcjach, które zdobyły II i III miejsce na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni! I niech to właśnie będzie zachętą do obejrzenia owoców ich pracy, które można znaleźć na stronie www.paslek.pl, a także w serwisie youtube.com.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 70
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.8 4 7

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • RobertTurlej Promocyjny film Pasłęka jest rewelacyjny. Szkoda, że nikt w naszym mieście czegoś takiego nie stworzył. Dobry film to dobra wizytówka miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RobertTurlej(2010-10-05)
 • Zawsze uważalem że największą atrakcją Elbląga jest NEBraska. Brawo Wieśmaki !!!!
 • Film naprawdę dobrze zrobiony. .. gdyby nie fakt, że pokazujący fałszywy obraz miasta. Praca???Sport??? Edukacja?? Przyznam się, że te aspekty pasłęckiej rzeczywistości są skrajnie inne. Reklamówka powinna pokazać atuty miasta nie zaś zafałszowaną rzeczywistość. Warsztatowo film jest naprawdę dziełkiem. A rzeczywiście uważam, że w Elblągu takich specjalistów od multimediów mamy dużo. Szkoda, że pieniązki za film poszły do firmy z Wrocławia. Przykro o tym mi pisać gdyż niby dumni jesteśmy z poziomu elbląskiej informatyki (mowa o warsztacie multimedialnym nie zaś walorach artystycznych, projekcie filmu)o której wysokim poziomie nie raz czytałem na Portelu. Może czas zweryfikować te poglądy skoro na wyniki ich pracy nie ma zapotrzebowania na rynku. Smutne, że włodarze miasta w tym aspekcie nie myślą o promocji miasta. Poza tym, cóż zrobić, że Elbląg bardziej z negatywnymi zjawiskami jest wiązany niż pozytywnymi. Ciężko zrobić film o porażkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kris_abc(2010-10-06)
 • Od półtora roku mówię by stworzono film promujący ELBLAg, ale wydzial pewien, ktorego priorytetem powinno to być w Elblagu, ma to W DUPIE !UM priorytetem jest TYLKO wyciąganie pieniedzy od ludzi coraz to nowszymi podwyżkami. Dlatego twierdzę, że w UM Elbląg pracują OSZUŚCI. Ich czas minął.
 • no to wyszło całkiem fajnie. .. .Morsik miałeś się odezwać :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zębowy dealer(2010-10-06)
 • Bardzo profesjonalny montaż i świetne ujęcia. Film promujący Pasłęk jest super. Szkoda że Elbląg woli zamawiać produkcje w kiczowatej telewizji Elbląskiej, która swoim profesjonalizmem jest jeszcze w latach 90.
 • Ten film to totalny bzdet. Przypomina ustrój komunistyczny gdy to na wizyte do jakiejś wiochy przyjezdżał Sekretarz Partii by było pięknie na jego wizycie przesadzano duże drzewa. Co w tym Pasłeku jest?Bieda i co za tym idzie bezrobocie. O!I pan Burmistrz przed wyborami sie wysila remontując ulice, a na tym smiesznym Starym Mieście mamy już "deptak". Wjezdżam do tego miasteczka i jak widze tablice z dumnym napisem Centrum to mam ubaw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kapitan Bomba(2010-10-07)
Reklama