UWAGA!

Gaudeamus w EUH-E

Elbląg, Tak było przed rokiem.
Tak było przed rokiem.

W sobotę 4 października nowy rok akademicki uroczyście rozpoczną studenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Uroczystość inauguracyjna rozpocznie się o godz. 10 w siedzibie uczelni przy ul. Lotniczej 2. Wykład inauguracyjny na temat: „Nauka a demokratyczne społeczeństwo obywatelskie - powinności i zależności” wygłosi prof. Cezary Obracht-Prondzyński, prorektor EUH-E.

Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody i listy gratulacyjne dla najlepszych absolwentów i studentów. Od siedmiu lat, z inicjatywy Parlamentu Studentów EUH-E, jest przyznawana również Nagroda Rektora EUH-E. Stanowi ona rodzaj stypendium naukowego, otrzymuje ją osoba, która w minionym roku akademickim osiągnęła w skali uczelni najlepsze wyniki w nauce oraz zaangażowała się w różnorodne formy pracy społecznej.
     Obecnie Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna kształci na siedmiu kierunkach. Są to: administracja, pedagogika, politologia, zarządzanie, fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne. W planach uczelni jest również uruchomienie nowych kierunków: administracji II stopnia, ekonomii oraz zdrowia publicznego.
     W tym roku akademickim Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jako jedna z 30 uczelni w Polsce prowadzić będzie kształcenie na tzw. studiach pomostowych (dla pielęgniarek posiadających aktualne prawo wykonywania zawodu), dofinansowywanych ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Z bezpłatnych studiów w roku akademickim 2008/2009 skorzysta 100 pielęgniarek. Dzięki temu osoby, które chcą w przyszłości pracować w tym zawodzie, będą miały możliwości zaspokajania swoich potrzeb zawodowych i intelektualnych aspiracji.
     Wszystkie oferowane przez EUH-E kierunki posiadają akredytacje Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Ponadto na pielęgniarstwie i pedagogice uczelnia kształci na poziomie studiów II stopnia.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama