UWAGA!

Gdzie do pracy po 1 maja?

Wielka Brytania i Irlandia to jedyne kraje UE, które od 1 maja udostępniają swoje rynki pracy bez ograniczeń.

Wielka Brytania i Irlandia to jedyne kraje Unii Europejskiej, które udostępniają swoje rynki pracy od 1 maja bez ograniczeń. Prawdopodobnie nie będziemy mogli jednak ubiegać się tam o świadczenia społeczne. Aż 7 lat będziemy czekać
     na otwarcie rynków pracy w Niemczech i Austrii - te kraje najbardziej nalegały na przyjęcie w UE ograniczeń napływu imigrantów. W Holandii o pracę będzie łatwiej, ale tylko w sektorach, w których występuje brak chętnych do pracy wśród Holendrów lub obywateli "starych" państw UE.
     Ograniczenia w przyjmowaniu do pracy Polaków i obywateli pozostałych państw przystępujących do UE wprowadzą także Dania i Szwecja. Dwuletni okres przejściowy zapowiadają Francja, Belgia i Hiszpania. Po tym okresie postanowią, czy otworzyć swoje rynki pracy. Podobne działania zapowiadają Grecja, Włochy i Portugalia. W Finlandii zatrudnienie będzie możliwe, o ile władze potwierdzą, że fiński pracodawca nie potrafi "w rozsądnym czasie" znaleźć Fina na wolne stanowisko.
     Więcej na stronie www.1praca.gov.pl.
RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • i do dziś zadaję sobie to pytanie: co wstąpiło w Wielką Brytanię?czy to jest miłość czy to jest kochanie? nie mogę się nadziwić... jest to ostatni kraj po którym spodziewałam się takiej otwartości dla nas...pamiętam jak zostałam zrewidowana i potraktowana na granicy (i oczywiście nie wpuszczono mnie bo miałam za mało gotówki) a tu proszę nie dość że zadnych paszportów nie trzeba to jeszcze dadzą pracę...ludzie trzeba z tego korzystać póki im się nie odwidzi!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zdziwi()na(2004-05-17)
Reklama