UWAGA!

Goście z Niemiec w EUH-E

W środę 10 października Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna gościć będzie delegację profesorów z Fachhochschule Munster w Niemczech. Profesorowie: Margherita Zander, Marcellus Bonato i Karin Zink wygłoszą swoje wykłady.

Tematy wykładów to: „Społeczeństwo współczesne - społeczeństwo starzejące się”, „Zarządzanie jakością w placówkach ochrony zdrowia” oraz „Video-Home-Training - metoda pracy z rodziną”.
     Wizyta finalizowana jest w ramach programu Socrates-Erasmus.
     - EUH-E jest uczelnią otwartą na współpracę zarówno krajową, jak i międzynarodową - mówi dr inż. Henryk Miłosz, prof. EUH-E, pełnomocnik rektora ds. współpracy z zagranicą i prodziekan Wydziału Pedagogiki. - Współpracujemy z kilkunastoma ośrodkami akademickimi zlokalizowanymi w różnych stronach świata, m.in. w Niemczech. Efektem tej współpracy dydaktycznej i naukowej są organizowane wspólne konferencje, wykłady a także wyjazdy naszych studentów i kadry naukowej. Tylko w ubiegłym roku akademickim w ramach prestiżowego programu Socrates-Erasmus nasi studenci zakwalifikowali się do wyjazdu na wymianę zagraniczną z uczelnią partnerską Fachhochschule Eberswalde w Niemczech. W tym roku akademickim kolejna studentka wyjechała w ramach wymiany zagranicznej do Fachhochschule Eberswalde, a kolejne osoby przygotowują się do wyjazdu na praktyki do Fachhochschule Munster.
     Tegoroczna wizyta profesorów niemieckich jest już kolejną wizytą zorganizowaną w ramach programu Erasmus w EUH-E, a w planach uczelni są kolejne.
     - Współpraca międzynarodowa z uczelniami partnerskimi jest priorytetem każdej uczelni wyższej, dlatego staramy się ją rozwijać i poszerzać. Wnosi ona nowy, atrakcyjny element w rozwój życia naukowego uczelni i regionu - mówi dr Henryk Miłosz
     Uczelnia zaprasza wszystkich zainteresowanych. Wykłady prowadzone będą w języku niemieckim lub angielskim i będą tłumaczone na język polski. Odbędą się Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Lotniczej 2.
     Początek wszystkich o godz. 10.40
     - prof. dr Margherita Zander, „Społeczeństwo współczesne - społeczeństwo starzejące się” (sala 318L)
     - prof. dr Marcellus Bonato, „Zarządzanie jakością w placówkach ochrony zdrowia” (sala 314)
     - dipl. soz. Karin Zink, „Video-Home-Training - metoda pracy z rodziną“ (sala P2L).
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama