UWAGA!

Goście z Niemiec w EUH-E

2009-05-23
Aktualizowany 2009-05-25 22:10
Elbląg, Goście z Niemiec w EUH-E

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna po raz drugi w tym roku akademickim gości delegację z partnerskiej Fachhoschule Münster z Niemiec: dwóch profesorów i trzynastu studentów. Profesorowie wygłoszą wykłady otwarte.

Oba odbędą się we wtorek 26 maja o godz. 10.40: prof. Bernhard Brugger będzie mówił o „Pomocy dzieciom psychicznie chorych rodziców” (aula 215), natomiast prof. Leander Pfluger o „Wspieraniu spostrzegawczości u dzieci bardzo ciężko upośledzonych, pokazanym na modelu neuromotorycznego wspierania rozwoju wg. Castillo Morales” (sala 314L).
     W programie wizyty zaplanowano również spotkanie władz EUH-E z przedstawicielami strony niemieckiej. Podczas spotkania omówione zostaną kierunki dalszej współpracy międzyuczelnianej oraz możliwości działań dotyczących wymiany kadry dydaktycznej i studentów. Goście zwiedzą również Malbork.
     - EUH-E jest uczelnią otwartą na współpracę zarówno krajową, jak i międzynarodową - mówi dr inż. Henryk Miłosz, prof. EUH-E, pełnomocnik rektora ds. współpracy z zagranicą i prodziekan Wydziału Pedagogiki. - Współpraca międzynarodowa z uczelniami partnerskimi jest priorytetem każdej uczelni wyższej, dlatego staramy się ją rozwijać i poszerzać. Wnosi ona nowy, atrakcyjny element w rozwój życia naukowego uczelni i regionu Współpracujemy z kilkunastoma ośrodkami akademickimi zlokalizowanymi w różnych stronach świata, m.in. w Niemczech. Efektem tej współpracy dydaktycznej i naukowej są organizowane wspólne konferencje, wykłady a także wyjazdy naszych studentów i kadry naukowej. W tym roku akademickim kolejna grupa naszych studentów wyjechała bądź wyjedzie na studia i praktyki w ramach programu Socrates-Erasmus. Na uwagę zasługuje również fakt, iż tegoroczna wizyta profesorów niemieckich jest już kolejną wizytą zorganizowana w ramach programu Erasmus w EUH-E. W ubiegły weekend gościliśmy delegację z FH Eberswalde. W planach są kolejne.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama