UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Inauguracja roku akademickiego EUH-E odbędzie się w nowym otoczeniu!

 

Studenci już w 2019 roku będą mieli możliwość nauki w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Zobacz zdjęcia.

To miejsce wyjątkowe pod kątem warunków kształcenia przyszłych kadr medycznych. Nowocześnie wyposażone sale i pracownie wspomagane przez systemy komputerowe stwarzają możliwość wyeliminowania błędów na etapie nauki. Studenci nie tylko od strony teoretycznej poznają, jak wygląda wykorzystanie wiedzy podręcznikowej podczas praktycznego treningu.
       Szczególne wrażenia zapewnią zajęcia z fantomami i manekinami medycznymi, które potrafią doskonale naśladować różne objawy i zachowania ludzi. Oddychają, płaczą, nawet krwawią. Podłączona do nich nowoczesna aparatura diagnostyczna obrazuje taki sam stan, jak u żywego człowieka. Dzięki temu studenci będą mogli wykonać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi medyczne, powtórzyć je, a nawet zobaczyć film z przeprowadzonej symulacji. 
       Tworzone CDiSM dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej będzie miało możliwość kształcić przyszłych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Wysoki poziom i standardy nauki nie ustępują bowiem podobnym ośrodkom na świecie.

 


       W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na placu budowy zaszły duże zmiany. Zakończone zostały roboty stanu surowego. Kontynuowane są prace związane z wyposażaniem budynku w instalacje wodociągowo-kanalizacyjne, instalacje elektroenergetyczne oraz wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Montowana jest stolarka okienna. Stropodach został ocieplony i pokryty papą termozgrzewalną. W pomieszczeniach gdzie zakończone zostały roboty instalacyjne wykonywane są prace tynkarskie. Na miesiąc maj przewidziano rozpoczęcie robót drogowych oraz elewacji budynku.
       Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych artykułów, gdyż pozwolą one Państwu poznać wszystkie szczegóły dot. realizowanej inwestycji współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.
      
       Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej
       Wartość ogółem: 20 527 338,22
       Wydatki kwalifikowalne: 17 531 567,15
       Wkład Funduszy Europejskich: 14 374 131,91
       Procent dofinansowania: 81.99
       Wkład własny: 6 153 206,31
       Okres realizacji projektu: 5.2018-12.2019.
       Celem głównym projektu jest lepsze dostosowanie warunków kształcenia wyższego do potrzeb rynku pracy w zakresie zawodów medycznych, atrakcyjniejsze kształcenie praktyczne odpowiadające dzisiejszym standardom, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększenie poczucia pewności posiadanych umiejętności przez osoby rozpoczynające pracę w zawodach medycznych, a także zaspokojenie popytu na kształcenie w zakresie oferowanych przez uczelnię kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i fizjoterapia.
      
       Efekty realizacji projektu:
       • wzrost liczby użytkowników,
       • wzrost umiejętności praktycznych absolwentów uczelni rozpoczynających pracę w zawodzie,
       • stworzenie nowej bazy dydaktycznej umożliwiającej kształcenie praktyczne na wysokim poziomie,
       • uruchomione nowych specjalności, takich jak: ratownictwo wodne i turystyczne, fizjoterapię balneologiczną i uzdrowiskową (obie specjalności I stopnia) oraz pielęgniarstwo ratunkowe i wypadkowe (specjalność II stopnia)
       • poprawa wizerunku EUH-E, miasta Elbląg i regionu,
       • obiekt przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

      
      

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu
       ul. Lotnicza 2, 82-300 Elbląg
       tel. 55 239 38 01
       e-mail: rektorat@euh-e.edu.pl

       www.euh-e.edu.pl

       ----- artykuł sponsorowany -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl