UWAGA!

Informatyka w biznesie – PWSZ w Elblągu kształci praktycznie

 Informatyka w biznesie – PWSZ w Elblągu kształci praktycznie
fot. nadesłana

Jak zostać najlepszym biznesmenem wśród informatyków i najlepszym informatykiem wśród biznesmenów ? – tego dowiedzą się studenci nowej licencjackiej specjalności – Informatyki w biznesie, która zostanie uruchomiona w Instytucie Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego już od najbliższego roku akademickiego.

- Decyzja o utworzeniu tej licencjackiej specjalności na kierunku informatyka wynika z dynamicznego rozwoju technologii informacyjnych w zarządzaniu, potrzeb tworzenia nowoczesnych aplikacji oraz rosnącego zapotrzebowania rynku pracy na specjalistów z zakresu Informatyki biznesowej – informuje mgr Teresa Jurewicz-Obrzut – p.o. dyrektora Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego.
      
       Nowa specjalność ma na celu przekazanie studentom podstawowej wiedzy z zakresu informatyki w szeroko rozumianym zarządzaniu i biznesie. Oprócz solidnej wiedzy i umiejętności praktycznego wykorzystania narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych, absolwenci zdobędą podstawową wiedzę ekonomiczną, dzięki czemu połączą praktyczne umiejętności informatyka ze znawstwem procesów gospodarczych. Połączenie wiedzy ekonomicznej i informatycznej da im z pewnością szansę na zajęcie konkurencyjnej pozycji na rynku pracy.
      
       Obecnie w ramach kierunku informatyka w elbląskiej PWSZ prowadzone są następujące specjalności:
       • administracja systemów i sieci komputerowych – studia inżynierskie,
       • projektowanie baz danych i oprogramowanie użytkowe – studia inżynierskie,
       • grafika i multimedia – studia inżynierskie,
       • informatyka w biznesie – studia licencjackie, nowość,
       • grafika komputerowa - studia licencjackie, nowość!
      
       Zajęcia prowadzone przez wykładowców-praktyków, w małych grupach, dają możliwość dobrego kontaktu z wysoko wykwalifikowaną kadrą, wśród której są zarówno pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelni państwowych (w tym m.in.: Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), specjaliści zatrudnieni w instytucjach i firmach związanych z branżą informatyczną, a także gościnnie – informatycy i wysokiej klasy specjaliści z międzynarodowych korporacji. To wszystko, w połączeniu z nowocześnie wyposażoną bazą specjalistycznych laboratoriów, przekłada się na wysoką jakość kształcenia oraz ułatwia zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych, liczących się dla współczesnego pracodawcy.
      
       Bardzo cenione na rynku pracy są praktyki zawodowe. Studenci informatyki odbywają je w wymiarze trzech miesięcy w dużych koncernach branży IT w Polsce i Niemczech. Wysoki poziom wiedzy jaki reprezentują studenci PWSZ w Elblągu powoduje, że są oni bardzo pożądani przez przedsiębiorców przyjmujących ich na praktykę. Potwierdzają tym samym, że zdobyte podczas studiów umiejętności pozwalają skonfrontować pozyskaną wiedzę z potrzebami pracodawcy i rynku pracy. Często miejsce praktyk staje się dla studentów pierwszym miejscem pracy , miejscem realizacji dyplomu inżynierskiego czy pomysłem na podjęcie własnej działalności.
      
       W ramach studiów studenci mogą ponadto uczestniczyć w licznych akademiach ICT i uzyskać certyfikowany dyplom ukończenia kursów informatycznych w zakresie: programowania, administrowania i grafiki (Microsoft, Java, Cisco, Oracle, Catia, Cad/Cam, CSS, Photoshop itp.). Certyfikaty te są bardzo cenione w branży IT i często otwierają drogę szybkiej kariery zawodowej na całym świecie.
      
       O wysokiej jakości kształcenia w Instytucie Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego świadczy również fakt otrzymania w 2013 roku nagrody w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszy program kształcenia w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowej Ramy Kwalifikacji. Otrzymany 1 mln zł Instytut będzie mógł przeznaczyć na doskonalenie oferty edukacyjnej, jej „usprzętowienie” i rozwijanie systemu poprawy jakości kształcenia.
      
       Od nowego roku akademickiego w ofercie Instytutu znajdą się nowe propozycje studiów podyplomowych:
       • Grafika komputerowa i multimedia – w ramach studiów absolwent zdobędzie wiedzę z zakresu grafiki komputerowej począwszy od podstaw rysunku odręcznego i szkicowania, a skończywszy na nowych trendach w grafice komputerowej. Absolwent zdobędzie umiejętności samodzielnego używania programów do tworzenia grafiki 2D i 3D oraz multimediów na poziomie profesjonalisty.
      
       • Komputer w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej – celem studiów jest merytoryczne i metodyczne przygotowanie wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej do realizacji zadań zawodowych w zakresie edukacji komputerowej na pierwszym etapie edukacyjnym (klasy I-III szkoły podstawowej) – przygotowanie do realizacji wytycznych programowych edukacji wczesnoszkolnej w zakresie przedmiotu. Zajęcia komputerowe oraz efektywnego wykorzystania narzędzi technologii komputerowej w pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.

 


       Jak w latach poprzednich nadal będzie można wybrać informatykę dla nauczycieli – podyplomowe studia podnoszące kwalifikacje zawodowe, których ukończenie uprawni nauczycieli do nauki informatyki, technologii informacyjnych oraz zajęć komputerowych w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.
      
       Rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu rozpocznie się 1 czerwca. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kierunków studiów w PWSZ w Elblągu - www.pwsz.elblag.pl.
      

---------- Reklama ----------

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie