UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Innowacyjny nauczyciel w szkole XXI wieku

Innowacyjny nauczyciel w szkole XXI wieku

Rola i zadania nauczyciela jak też specyfika pracy w szkole była przedmiotem zainteresowań wielu dziedzin nauki, ponieważ, jak pisał J.W. Dawid, „w żadnym zawodzie człowiek nie ma tak wielkiego znaczenia, jak w zawodzie nauczycielskim”. Dobre przygotowanie do zawodu nauczyciela powinno prowadzić do nabycia przez niego kompetencji związanych z umiejętnością rozpoznawania potrzeb ucznia, jak i zdolnością do współpracy w różnorodnych relacjach międzyludzkich.

Szczególną rolę w tym zakresie odgrywają uczelnie i systemy kształcenia nauczycieli. Oprócz zajęć akademickich, niewątpliwie największe znaczenie mają praktyki studenckie. Są one swoistym „poligonem’, na którym przyszły nauczyciel ma możliwość sprawdzenia i zweryfikowania swoich umiejętności i odkrycie słabych stron przygotowania do zawodu.
      
       Instytut Pedagogiczno-Językowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu w partnerstwie z Gminą Miasta Elbląg od 2011 roku realizuje projekt „Innowacyjny nauczyciel w szkole XXI wieku”, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3.Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.2 Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli - projekty konkursowe.
      
       Głównym celem projektu jest wypracowanie modelowego systemu praktyk pedagogicznych poprzez przygotowanie studentów i nauczycieli - opiekunów praktyk do skutecznego realizowania programów praktyk dla studentów. W Instytucie Pedagogiczno – Językowym PWSZ w Elblągu studenci kształcą się na czterech specjalnościach nauczycielskich: edukacja wczesnoszkolna (Pedagogika), filologia polska, filologia angielska oraz filologia germańska. W ofercie dydaktycznej Instytutu znajdują się również studia na specjalnościach: filologiczna obsługa biznesu, filologia germańska – translatoryka oraz nowo otwarta filologia germańska – języki obce w biznesie.
       – W ramach projektu „Innowacyjny nauczyciel w szkole XXI wieku” dążymy do wypracowania nowych rozwiązań organizacyjnych praktyk pedagogicznych przygotowujących studentów do zawodu nauczyciela poprzez utworzenie sieci placówek wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny – mówi dr Irena Sorokosz, Prorektor ds. Organizacyjnych PWSZ w Elblągu, kierownik projektu. Nauczyciele i studenci biorą udział w szkoleniach z zakresu technologii informacyjnej, klucza do Uczenia się (moduł Logika, Program Literacki, Konstrukcje), TOC (Theory of Constraints) – uniwersalnego narzędzia rozwijającego myślenie logiczne oraz kursach radzenia sobie w szkolnych sytuacjach trudnych wychowawczo.
       Do tej pory dzięki prowadzonemu projektowi przeszkolono blisko 500 studentów i 272 nauczycieli oraz wyposażono 33 placówki edukacyjne w tablice multimedialne i narzędzia dydaktyczne.
       W związku z wejściem projektu w drugi rok realizacji od 25 kwietnia do 25 maja odbędzie się nabór nauczycieli chętnych do prowadzenia praktyk studenckich w roku akademickim 2012/13.
      
       Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: www.pwsz.elblag.pl/projektpraktyki.html
      
      
-----Tekst sponsorowany-----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...