UWAGA!

Inżynier potrzebny od zaraz!

2019-07-29
12:50
 
Inżynier potrzebny od zaraz!

Gwałtownie rosnący na całym świecie postęp technologiczny sprawił, że inżynier stał się zawodem przyszłości. W wyniku przeprowadzenia analiz rynku pracy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zachęca maturzystów do podjęcia studiów na kierunku kształcenia - inżynieria środowiska.

Polska potrzebuje dobrze wykształconych inżynierów. W naszym kraju powstaje coraz więcej firm produkcyjnych i usługowych w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja, IT. Przedsiębiorstwa te cały czas poszukują i zatrudniają wykwalifikowanych fachowców.
       — Inżyniera środowiska to odpowiedź naszej uczelni na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów od sieci i instalacji wewnętrznych, sanitarnych, a w szczególności specjalistów posiadających uprawnienia branży sanitarnej — mówi prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, Rektor PWSZ w Elblągu.
       Nowy kierunek kształcenia przygotuje m.in. inżynierów potrafiących projektować, nadzorować wykonawstwo i eksploatować sieci i urządzenia związane z infrastrukturą budowlaną oraz służące poprawie jakości środowiska. Studia na tym kierunku przygotują absolwenta tak, aby w pracy zawodowej potrafił ściśle współpracować z inżynierami budownictwa.
       Największym atutem kształcenia w Elblągu są dobre, półroczne praktyki zawodowe organizowane przez Uczelnię. Dodatkowo w czasie studiów studenci mogą odbyć praktyki zawodowe w firmach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, czy Szwecji. To świetny start w życie zawodowe. Studenci bardzo często zatrudniani są już w czasie praktyk. Dużą zaletą ww. studiów jest zaliczenie odbytej praktyki zawodowej do stażu pozwalającego na staranie się o uprawnienia budowlane. Uzyskanie takich uprawnień otwiera młodemu inżynierowi drogę do satysfakcji finansowej z wykonywanego zawodu.
       Solidne kształcenie inżynierów od 20 lat oferuje Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, w którym oprócz wcześniej wspomnianej inżynierii środowiska prowadzone są jeszcze dwa kierunki studiów, dające szansę zdobycia atrakcyjnej pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Są to: mechanika i budowa maszyn oraz budownictwo.
       Zalety studiowania w Instytucie Politechniczny PWSZ w Elblągu to dostęp do nowoczesnej bazy dydaktycznej, zajęcia w małych grupach studenckich ułatwiające zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych - wysoko cenionych przez pracodawców.
       Instytut Politechniczny może pochwalić się wyjątkowo dobrą współpracą z firmami regionu, co daje możliwość odbycia nie tylko świetnych praktyk, ale również prowadzenia wybranych zajęć w pracowniach przemysłowych np., GE, FLSmidth MAAG Gear, czy Metrotest.
       W kształceniu na kierunkach inżynierskich w PWSZ w Elblągu, w szczególności na inżynierii środowiska, wykorzystywane są wzorce międzynarodowej regionalnej sieci uczelni - Baltic University Programme (Szwecja). Dzięki tej współpracy studenci wszystkich kierunków, mogą wziąć udział w warsztatach, konferencjach i projektach.
      
       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu - 4 instytuty, 13 kierunków studiów, 24 specjalności, studia magisterskie, inżynierskie i licencjackie w bezpłatnym trybie dziennym i popołudniowym oraz trybie zaocznym – jest z czego wybierać!
       Pełna oferta kierunków studiów oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej.
      

       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
       ul. Wojska Polskiego 1, 82-300 Elbląg
       www.pwsz.elblag.pl

      
Biuro Informacji Rekrutacyjnej
      
tel. 55 629 05 54
       e-mail: rekrutacja@pwsz.elblag.pl
       Messenger: m.me/pwszelblag
      

      
       PWSZ w Elblągu #studiujzawodowo
      
       --- artykuł promocyjny -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej