UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak mądrze wybrać kierunek studiów

2019-07-04
13:00
 
Jak mądrze wybrać kierunek studiów

Dziś maturzyści poznają wyniki tegorocznych matur. Kolejnym ich krokiem będzie wybór odpowiedniego kierunku studiów. Przed przyszłym studentem jest wiele możliwości … studia humanistyczne czy techniczne, tryb stacjonarny czy niestacjonarny, uczelnia państwowa czy prywatna, i wreszcie zostać w rodzinnym mieście czy wyjechać? Im bliżej rekrutacji tym częściej pojawiają się pytania, na które nie zawsze potrafimy z pełnym przekonaniem odpowiedzieć. Jak sobie z tym poradzić i podjąć właściwą decyzję? – zaraz wszystko się wyjaśni!

Wbrew temu co mogło by się wydawać, rekrutacja na właściwe studia nie jest taka prosta. Czym powinniśmy się kierować, aby dokonany wybór w pełni nas satysfakcjonował w późniejszym życiu?
      
       Po pierwsze poznaj siebie i swój potencjał

       Wybór kierunku studiów powinien być zgodny z tym, w czym jesteś dobry i co lubisz robić. Aby dojść do mistrzostwa potrzeba wielu godzin pracy poświęconego na naukę, doświadczenia i praktyczne wykorzystywanie zdobytej wiedzy. Nie uznasz tego czasu za stracony, jeśli poświęcisz go na naukę tego co Ci wychodzi, co jest zgodne z Twoją osobowością i zainteresowaniami.
      
       Po drugie bądź praktyczny
       Wiedza to nie wszystko. Ważne jeszcze, jak tą wiedzę wykorzystać. Badania dotyczące rynku pracy pokazują, że w przyszłości wielokrotnie będziemy zmieniać zawód. Dlatego tak ważne są tzw. kompetencje miękkie m.in umiejętności komunikacyjne, krytyczne myślenie czy postawa przedsiębiorcza, czyli umiejętność dostrzegania i wykorzystywania nadarzających się okazji. Wybierz takie studia, które dają Ci możliwość rozwoju tych kompetencji. Jak? Poprzez pracę zespołową w Kołach naukowych czy organizacjach studenckich, pracę metodą projektową w trakcie laboratoriów czy na zajęciach praktycznych, wykłady prowadzone przez ekspertów i praktyków w danej dziedzinie wiedzy.
      
       Po trzecie poznaj pełną ofertę Uczelni
       Wybierając studia warto zapoznać się z programem kształcenia na danym kierunku – na stronie internetowej Uczelni znajdziesz opis programu, przedmioty oraz profil zawodowy absolwenta. To pozwoli Ci porównać ofertę oraz zderzyć ją z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami. Ale nie samą nauką student żyje. Poznaj ofertę Uczelni – jakie działają organizacje studenckie czy sekcje sportowe, jakie są programy stypendialne, jakie odbywają się wydarzenia studenckie, czy masz możliwość skorzystania z wymiany studenckiej w ramach Programu Erasmus+?
      
       Po czwarte budowanie relacji
       Okres studiów to czas zawierania znajomości i budowania relacji, które będą procentowały w życiu zawodowym. Dotyczy to zarówno kolegów i koleżanek z naszego kierunku, jak wykładowców i osób, z którymi spotkasz się na Uczelni. To doskonała okazja, aby zapytać o praktyczne aspekty związane z pracą w danej dziedzinie czy zawodzie. Z drugiej strony będziesz mógł lepiej przygotować się do aplikacji o pracę i samej pracy. Czy Uczelnia współpracuje z pracodawcami? Czy na Uczelni odbywają się wydarzenia, których uczestnikami są praktycy i eksperci z ze środowisk zawodowych związanych z Twoją przyszłą pracą? Czy na uczelni działa Akademickie Biuro Karier albo Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości? Jeżeli tak, to z całą pewnością uzyskasz tam pomoc, która przełoży się na wykorzystanie Twojego potencjału i możliwości w danej ścieżce kariery zawodowej.
      
       Po piąte przyjrzyj się trendom na rynku pracy

       Współczesny rynek pracy charakteryzuje się dużą dynamiką zmian przez co zmieniają się oczekiwania względem przyszłych pracowników. Czy Uczelnia dostosowuje się do tych zmian? Czy oferuje dodatkowe studia podyplomowe albo kursy i szkolenia? A może prowadzi dodatkowe formy wsparcia w ramach projektów finansowanych ze środków europejskich na podnoszenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych? Uczelnia, która dba o przyszłość swoich absolwentów, nie tylko wprowadza nowe kierunki, ale również pozwala na rozwój dodatkowych kompetencji i kwalifikacji zawodowych, które są kluczowe dla danej branży.
      
       Od ponad 20 lat oferta kształcenia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu dopasowywana jest do zmieniającego się zapotrzebowania na rynku pracy, co w późniejszym czasie ułatwia jej absolwentom znalezienie dobrej posady. W tym roku Uczelnia wzbogaciła ofertę kształcenia w zakresie uzupełniających studiów II stopnia oraz wprowadziła pierwsze jednolite studia magisterskie.
      
       Studia w PWSZ w Elblągu to najskuteczniejsza droga do zdobycia dobrego satysfakcjonującego zawodu. PWSZ w Elblągu kładzie bardzo duży nacisk na prowadzenie praktycznego profilu kształcenia, a hasło przewodnie Uczelni „Studiuj Zawodowo” potwierdzane jest realną możliwością odbywania kilkumiesięcznych praktyk zawodowych w wielu instytucjach i firmach regionu. Wszystko to sprawia, że absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu postrzegani są jako fachowcy dobrze przygotowani do podjęcia pracy, a w wielu przypadkach są oni zatrudniani jeszcze w czasie odbywania studiów.
      
       - Ogólnopolski system monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych wykazał, że nasi absolwenci wszystkich kierunków studiów wykazują się wysokim stopniem zatrudnialności w ciągu pierwszego roku od opuszczenia Uczelni (bezrobocie wśród nich jest niższe niż 2%). – mówi prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, Rektor PWSZ w Elblągu. - Za to już dwukrotnie otrzymaliśmy nagrody po 1 mln zł, w ramach konkursu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości prowadzonego przez MNiSW. – dodaje.
      
       O jakości kształcenia prowadzonego w PWSZ w Elblągu świadczą wyróżnienia, którymi honorowana jest Uczelnia. Wśród nich jest wysoka ocena w międzynarodowym rankingu Multirank, tworzonym przez Komisję Europejską.
      
       4 instytuty, 13 kierunków studiów, 24 specjalności, studia magisterskie, inżynierskie i licencjackie w bezpłatnym trybie dziennym i popołudniowym oraz trybie zaocznym – jest z czego wybierać!
       Pełna oferta kierunków studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej 
      

       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
       ul. Wojska Polskiego 1, 82-300 Elbląg
       www.pwsz.elblag.pl
      
       Biuro Informacji Rekrutacyjnej
       tel. 55 629 05 54
       e-mail: rekrutacja@pwsz.elblag.pl

       ---- artykuł sponsorowany ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej