UWAGA!

Jakie wybrać studia, aby mieć pracę

2014-02-13
07:00
 
Jakie wybrać studia, aby mieć pracę

Osoby, które chcą podjąć studia już za kilka miesięcy będą musiały zdecydować: na jakiej uczelni studiować i co ważniejsze - jaki kierunek wybrać. Od tego wyboru zależy m.in. ich zawodowa przyszłość oraz zarobki.

W oparciu o statystyki z ostatnich lat i prognozy na najbliższe lata można zauważyć pewne trendy, które są bezpośrednimi wskaźnikami kierunków kształtowania się rynku pracy. Obserwowaną dziedziną, w której skala zatrudnienia ma silnie wzrostową tendencję jest sektor opieki zdrowotnej. Zawody związane z medycyną zawsze były, są i będą poszukiwane na rynku pracy, gwarantują stałe zatrudnienie, pewne zarobki i stabilizację życiową.
       Proces starzenia się społeczeństw obserwowany we wszystkich cywilizowanych krajach, powoduje coraz większe zapotrzebowanie nie tylko na pielęgniarki, lekarzy, ale także na zawody pokrewne: fizjoterapeutów, osoby wyspecjalizowane w pielęgnacji zdrowia, urody, masażu oraz poprawianiu tężyzny fizycznej, pracowników domów całodziennej opieki.
       Wydział Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu w oparciu o najnowsze wyniki badań dotyczące rynku pracy przygotował nową ofertę kształcenia. Coś dla siebie znajdą osoby, które chcą zdobyć prestiżowy zawód, marzą o studiach medycznych, ale nie interesuje ich kariera lekarza czy farmaceuty.
      
       W nowej ofercie kształcenia można znaleźć takie kierunki jak:
       - Pielęgniarstwo
       - Fizjoterapia ogólna
       - Profilaktyka chorób kręgosłupa
       - Ochrona zdrowia/Rehabilitacja starszych i niepełnosprawnych
       - Sport, Rekreacja, Fitness i odnowa biologiczna
       - Menadżer w ochronie zdrowia i ubezpieczeniach
       - Marketing i statystyka rynku medycznego
       - Ratownictwo medyczne
       - Ratownictwo kryzysowe i bezpieczeństwo publiczne
       - Zarządzanie w pielęgniarstwie
       - Pielęgniarstwo rodzinne i zachowawcze
       - Pielęgniarstwo chirurgiczne i pediatryczne
       - Pielęgniarstwo ratunkowe i anestezjologiczne
       - Pielęgniarstwo opieki długoterminowej i paliatywnej
       - Administracja ochrony zdrowia.
      
       - Pracodawcy w tej chwili wybierają sobie wysoko kwalifikowanych specjalistów i jeżeli mają przed sobą absolwenta naszej uczelni, przyjmują go bez mrugnięcia okiem - mówi dr Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E.
       - Coraz częściej zdarza się, że przychodzą do nas studenci innych uczelni na ostatni rok, bądź pół roku studiów, po to tylko, by mieć dyplom EUH-E, co z kolei gwarantuje im lepszą pozycję na rynku pracy. Dzięki wysokim europejskim standardom nauczania oraz praktycznej stronie kształcenia 85 proc. studentów po ukończeniu studiów znajduje pracę na specjalistycznych stanowiskach zarówno w kraju, jak i za granicą – podkreśla dr J. Perliński.
       - Naszą uczelnię opuszczają świetni fachowcy – dodaje prodziekan
      
      
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
       mieści się w Elblągu przy ul. Lotniczej 2,
       tel. do działu rekrutacji: 55 239 38 10 lub 55 239 39 55, kom. 512 543 321
------------ Reklama -------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej