UWAGA!

Jeden język to za mało

2011-08-22
08:00
 
Jeden język to za mało

Sprawne funkcjonowanie w miejscu pracy, a także poza nim, nieodłącznie związane jest ze znajomością co najmniej jednego języka obcego.

Elbląska uczelnia Regent College daje możliwość kształtowania swojej przyszłości w oparciu o wymagania obecnego rynku pracy. Od wielu lat zapotrzebowanie na znajomość języka obcego rośnie i tendencja ta z pewnością będzie się utrzymywać.
       Absolwenci Regent College biegle władają językiem angielskim i przede wszystkie posiadają pełne kwalifikacje do nauczania tego języka w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowo – wychowawczych.
       Przy tym dobór różnorodnych zajęć pozwala przygotować do podjęcia pracy nie tylko bezpośrednio związanej z językiem jak nauczanie czy szeroko rozumiany wachlarz tłumaczeń. Znajomość języka pozwala swobodnie poruszać się po międzynarodowym rynku pracy związanym z administracją, turystyką czy wojskiem oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami.
       Uczelnia prowadzi trzyletnie studia licencjackie w zakresie filologii angielskiej. Objęta jest opieką naukowo - dydaktyczną przez Instytut Anglistyki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Do 15 września można składać dokumenty rekrutacyjne na ostatnie wolne miejsca. Kandydaci, którzy zdali maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym lub posiadają certyfikat językowy przyjmowani są bez rozmowy na podstawie dokumentów. Pozostali kandydaci przechodzą rozmowy kwalifikacyjne, które w tym roku zaplanowano na 9 i 17 września.
       W odróżnieniu od innych uczelni Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Elblągu zwolniło wszystkich starających się o przyjęcie z opłaty rekrutacyjnej. Dodatkowo dla wszystkich, którym nie uda się zaliczyć rozmowy wstępnej szkoła przygotowała intensywny kurs przygotowujący do podjęcia nauki – rok zerowy. Pozytywne zaliczenie egzaminu kończącego rok zerowy, gwarantuje przyjęcie na pierwszy rok studiów w Regent College.
       Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji, tel.: 55 234-07-23; 234-07-16, e-mail: kolegium@anglistyka.edu.pl.
      
-------------- Reklama -------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej