UWAGA!

Jeśli studiować, to informatykę

2015-07-02
07:00
 
Jeśli studia, to tylko informatyczne, a jeśli informatyka, to w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. mat. pras. PJATK.
Jeśli studia, to tylko informatyczne, a jeśli informatyka, to w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. mat. pras. PJATK.

Informatyka należy do branż, w których to pracodawcy mają problem ze znalezieniem pracowników. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto wybrać studia informatyczne.

Być może dla niektórych studia to zbędne przedsięwzięcie i nie warto poświęcać im czasu i energii. Kto jednak pokusił się o kontynuację nauki wie, jak duży wpływ ma na nasze życie - i nie chodzi tylko o wiedzę, ale też kontakty i poznanych ludzi, od których można wiele się nauczyć. I tak, sukces Apple był wynikiem innowacyjnego połączenia technologii z walorami użytkowymi. Walory użytkowe związane są zaś z ideą piękna, którą Jobs (współzałożyciel firmy) wyniósł z zajęć nie związanych z kierunkiem jego studiów.
      
       Żyjemy w czasach łączenia odległych idei. Sprawy do niedawna traktowane przez poważnych ludzi jako niepoważne, stają się obiektem studiów. Idąc za tym trendem Wydział Informatyki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK) w Gdańsku postanowił uruchomić specjalność Inżynieria gier komputerowych, co spotkało się z wieloma pozytywnymi reakcjami przedstawicieli trójmiejskich firm. To jedna z nowości, jakie proponujemy w tym roku.
      
       Zdobycie dyplomu inżyniera informatyki gdańskiej PJATK wymaga wykazania się umiejętnością zespołowej realizacji projektu informatycznego. Są one analizowane z punktu widzenia walorów informatycznych, kontekstu prawnego, a także pod kątem szans na ich komercjalizację.
      
       - Zadanie kształcenia elit rozumiemy szerzej. Poza nauką chcemy również uświadomić studentom społeczne konsekwencje nowych technologii i rozwiązań - mówi prof. Marek Bednarczyk, dziekan Wydziału Informatyki PJATK w Gdańsku.
      
       Dla tych, którzy z różnych względów nie mogą podjąć studiów w trybie dziennym przygotowaliśmy również ofertę studiów podyplomowych, na kierunku Inżynieria oprogramowania w praktyce. Dlatego zapraszamy do nas wszystkich chętnych.
      
       Nie wiesz, kim jesteśmy? Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas otwartych warsztatach "Fascynacje informatyczne". To otwarte dla wszystkich forum, grupujące ludzi z firm i uczelni trójmiejskich.
      
       - Chcemy dzielić się swoimi obserwacjami i pomysłami na radzenie sobie z wyzwaniami stawianymi przez rozwój informatyki. Dlatego zapraszamy 14 października, o godz. 18 do siedziby PJATK na zaplanowane spotkania - dodaje prof. Marek Bednarczyk.

 


       Pierwszy z warsztatów nosi tytuł "Kontrola najwyższym stopniem zaufania" i poświęcone będzie informatycznemu wsparciu społecznej kontroli wyborów. Drugie pt. "Sprzedam Ci błąd", traktować będzie o błędach w programowaniu, m.in. tym, jakie powodują skutki, jak się z nimi walczy i jak na nich zarabia.
      
       Zapraszamy do współpracy i zapoznania się z pełną ofertą gdańskiego Wydziału Informatyki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na stronie.
      
       Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku
       ul. Brzegi 55, 80-045 Gdańsk (2.5 km od Dworca Głównego PKP Gdańsk)
       tel.: 58 683-59-75, 512-361-461
       e-mail: gdansk@pjwstk.edu.pl
       http://gdansk.pja.edu.pl
      

-------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej