UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Język to podstawa. Ucz się języków

 
Język to podstawa. Ucz się języków

Na przełomie maja i czerwca w całej Polsce obchodzony będzie Tydzień Języków. Akcja zostanie przeprowadzona również w Elblągu. W dniach 25 maja - 3 czerwca elblążan czeka test językowy.

Tydzień Języków to element ogólnopolskiej kampanii społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków”, którą poparło ponad 220 szkół językowych oraz instytucje z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych, m.in.: Instytut Austriacki, Goethe-Institut, University of Cambridge ESOL Examinations, wydawnictwo Pearson. Akcję wspiera również elbląska Szkoła Języków Obcych Regent, która w dniach 25 maja - 3 czerwca zaprasza na Drzwi Otwarte.
      
       Jaki jest cel akcji?
       Dorota Goerick, dyrektor NJO Regent:
Projekt ma za zadanie przede wszystkim promować wielojęzyczność i zachęcać do nauki języków obcych. Akcja skierowana jest do różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowanych nauką języka. Kampania, z racji nadchodzących mistrzostw Euro 2012, dotyczy także do przedsiębiorców, właścicieli punktów usługowych: hoteli, restauracji, barów, sklepów itp, chcących sprawdzić gotowość swoich placówek do obsłużenia zagranicznych kibiców.
      
       Jakie działania będą przeprowadzone w ramach Tygodnia Języków?
      
W całej Polsce podejmowanych będzie kilka akcji:
       Let’s Talk - w ramach której szkoły językowe i ośrodki akademickie rozdawać będą mieszkańcom polskich miast plakietki i naklejki z komunikatem „Mówię w języku angielskim, niemieckim lub francuskim” ;
       Let’s Check - dająca możliwość sprawdzenia poziomu znajomości języka i otrzymania bezpłatnego certyfikatu językowego. Certyfikat otrzymają osoby, które przystąpią do testu online podczas „Drzwi Otwartych” w dowolnym punkcie certyfikującym;
       Let’s Work - certyfikacja językowa punktów sprzedaży i promocja znajomości języków obcych wśród ich pracowników. Każda firma, której personel obsługujący klientów pozytywnie przejdzie test językowy, przeprowadzony przez szkołę językową biorącą udział w akcji, otrzyma etykietę „Tu mówimy w języku…”. Etykieta umieszczona na drzwiach wejściowych punktu sprzedaży zwróci uwagę obcokrajowców i zachęci ich do odwiedzenia danego sklepu lub punktu usługowego.
       Let’s Play - to miejsce na wszelkie dodatkowe akcje lokalne, takie jak: konkursy, festyny, pikniki, zabawy oraz gry miejskie, promujące naukę i znajomość języków obcych, wymyślone i organizowane dla społeczności lokalnych przez szkoły i placówki językowe w całej Polsce.
       Let’s Win - projekt skierowany do szkół publicznych w całej Polsce. Zadaniem nauczycieli, którzy wezmą udział w akcji, będzie zorganizowanie w swoich klasach specjalnej lekcji języka obecnego o tematyce Euro 2012, nawiązującej do idei kampanii. Podczas lekcji powstanie wspólne dzieło uczniów, które weźmie udział w konkursie i będzie oceniane przez internautów na stronie kampanii www.tydzienjezykow.pl. W akcji Let's Win mogą wziąć udział szkoły z całej Polski.
       W ramach akcji (25 i 26 maja) w Warszawie zorganizowany zostanie także ogólnopolski kongres językowy pt. „Wielojęzyczność – nowe wyzwania i rozwiązania”, w którym udział wezmą m.in.: nauczyciele, lektorzy języków obcych, dyrektorzy, menadżerowie szkół językowych oraz przedstawiciele uczelni wyższych.
      
       Które z tych działań przeprowadzone zostaną w Elblągu?
      
W Elblągu przeprowadzimy akcje Let's Talk i Let's Work, podczas których lektorzy i słuchacze naszej szkoły będą wręczać znaczki „Mówię w języku... angielskim... niemieckim... francuskim”, każdemu mieszkańcowi Elbląga, który zadeklaruje komunikatywną znajomość wybranego języka. Przedstawiciele Regenta „przetestują” także lokalny biznes i pracowników obsługi klienta. Pozytywnie zweryfikowany lokal, hotel czy sklep oznaczą nalepką „Tu mówimy w języku…”. Akcja Let's Talk będzie przeprowadzana w najbliższe dwa weekendy w Multikinie, na Starym Mieście oraz na pasażu przy ul. Hetmańskiej.
       Elblążan zachęcamy także do udziału w projekcie Let's Check, dzięki któremu każdy, kto przystąpi do testu online podczas Drzwi Otwartych w szkole Regent będzie mógł otrzymać bezpłatny certyfikat znajomości języka w skali Rady Europy (CEFR).
      
       Tydzień Języków w Elblągu rozpocznie się w piątek 25 maja o godz. 14 w siedzibie NJO Regent przy ul. Królewieckiej 100.
      
       Program Dni Otwartych w NJO Regent 25 maja - 3 czerwca:
      
       poniedziałek - czwartek, godz. 12 - 19:
       Let's Talk
       Let's Check
       Let's Work
      
       piątek, godz. 14 - 19:
       Let's Talk
       Let's Check
       Let's Work
      
       sobota, godz. 10 - 16:
       Let's Talk
       Let's Check
      
       niedziela, godz. 10 - 13:
       Let's Talk
       Let's Check
      
       Patronat medialny na akcją objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • szkoła dobrze uczy - w moim przypadku- j. angielskiego, także mozna polecać
 • Nawet prezes mówił: Ucz się języków, Zbyszku.
 • Dlaczego tylko angielski? Przeciez to podstawa edukacji tak jak polski czy matma? Czy w UE nie obobiazuja trzy jezyki urzedowe i ponad dwadziescia innych? Czemu portel jest tak uparty na reklame Regenta i niczego wiecej??? Wiem, wpis i tak zostanie usuniety. .. Swiadcza to o Was niestety. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gggergh(2012-05-25)
 • Chciałabym rozpocząć studia w regencie, wprawdzie mam już dyplom inż. ale marzę by w przyszłosci zostać tłumaczem przysięgłym, chciałabym sie dowiedzieć jaki jest poziom nauczania w regent? czy może lepiej studiować na UG?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pokipoka(2012-05-27)
 • Większość wykładowców jest z UG, więc wymagania są podobne. Jest może trochę mniej godzin ponieważ regent oferuje studia zaoczne. Mają jednak fajnych obcokrajowców a z nimi zajęcia konwersacji są zawsze ciekawe i na luzie. Ja polecam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AbsolwentkA(2012-05-28)
 • a ja chciałbym się dowiedzieć jak to jest z egzaminem wstepnym, kontakt z językiem utraciłem jakiś czas temu i jest, choć kiedyś umiałem dobrze i o ile w piśmie jest ok, to w konwersacji cięzko mi sie przelamac i przestawic z powodu malego kontaktu z jezykiem. wiem, ze jest rok zerowy, czy ktos korzystal z tej furtki? czy warto poswiecic rok i pieniadze na to dodatkowe przyuczenie? jeszcze mam pytanie odnosnie praktyk zawodowych, ja z gory zakladam, ze nauczycielem nie chce byc, czy da sie ominac jakos te praktyki w szkole?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bracki(2012-05-29)
 • jedyny sluszny jezyk do nauki w naszej sytuacji to norweski i fly away z tego zadupia. Czy w Elblagu oferowane sa takie kursy?