UWAGA!

Języki kluczem do sukcesu

 
Języki kluczem do sukcesu

Od 1 maja 2004 roku Polska jest jednym z członków Unii Europejskiej, w której to obowiązują 23 języki urzędowe, a 40 kolejnych posiada rangę języków regionalnych. Priorytetem realizowanej od początku istnienia UE polityki językowej było promowanie i wspieranie różnorodności językowej, a w konsekwencji tego - kulturowej. W praktyce, oznacza to stworzenie dogodnych warunków do nauczania i uczenia się wszystkich języków używanych w Unii.

Podejmując studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu na kierunkach filologicznych w zakresie filologii angielskiej i germańskiej otrzymasz gwarancję nabycia gruntownej wiedzy zarówno z zakresu swobodnego posługiwania się językiem obcym jak również z zakresu kulturowego. Te kierunki bez problemu pozwolą Ci ubiegać się o pracę: w firmach międzynarodowych, jako nauczyciele w szkołach czy chociażby zajmować stanowiska, dobrze płatnych, tłumaczy. Wszystko to możesz mieć dzięki studiom w PWSZ Elbląg.
      
       Studia filologiczne? Po co?
       Powodów, dla których warto studiować języki obce jest wiele. Najważniejszym z nich jest chyba fakt, że Europa jest i będzie wielojęzyczna. Solidne przygotowanie językowe oraz kompetencje w zakresie komunikacji międzykulturowej, jakie można zdobyć na studiach filologicznych, są bez wątpienia gwarancją znalezienia dobrej i ciekawej pracy. Międzynarodowe instytucje, firmy i przedsiębiorstwa wciąż poszukują wykształconych filologów, którzy oprócz wysokich kwalifikacji językowych potrafią bez problemu odnaleźć się w środowisku obcojęzycznym.
      
       Pełna oferta studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu: Filologia angielska, Filologia germańska, Filologia germańska - translatoryka, Filologia polska, Filologia polska - filologiczna obsługa biznesu, Pedagogika, Administracja samorządowa i finanse publiczne, Administracja bezpieczeństwa publicznego, Ekonomika turystyki, Ekonomika menedżerska, Przedsiębiorczość gospodarcza, Informatyka (administracja systemów i sieci komputerowych, projektowanie baz danych i oprogramowanie użytkowe, grafika i multimedia), Budownictwo, Mechanika i budowa maszyn (technologia i eksploatacja maszyn, elektromechanika samochodowa), Ochrona środowiska.
      
      
Nie zwlekaj – zapisz się! Więcej na www.pwsz.elblag.pl.

      
---------------- Reklama ----------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tak, tak języków trzeba się uczyć. Szkoda, że młodzi ludzie o tym zapominają a to jest w obecnych czasach podstawa. Znajomość jednego języka obcego to obowiązek. Dobrze, że w Elblągu sa warunki do studiowania anglistyki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student z Elbląga(2011-08-18)
 • język to podstawa w życiu. bez znajomości biegłej (!) angielskiego nie masz co liczyć na dobrą pracę, a dodatkowe języki tylko podnoszą Twoją wartość w oczach pracodawców. Choć wydaje się to trudne i kosztowne to summa summarum przyniesie zdecydowanie większe korzyści w przyszłości. Taka jest rzeczywistość.
 • potwierdzam wysoki poziom anglistyki w PWSZ. W regionie cieszą się bardzo dobrą renomą i faktycznie dobrze kształcą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anglista(2011-08-18)
 • wszystko fajnie ale czy są jeszcze wolne miejsca bo tego w artykule nikt nie napisał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maturzysta(2011-08-18)
 • Do: "maturzysta". Myślę że gdyby nie było miejsc nie było by też artykułu! Ech. ..
 • Czy ktoś mi powie, czy to prawda że studenci niemieckiego wyjeżdżają na część studiów do Niemiec? Słyszałam że można nawet dostać jakieś stypendium. Ale coś to wszystko zbyt piękne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Niedowiarek(2011-08-18)
 • e tam gadanie. Najlepsza jest informatyka i po tym jest najlepsza kaska!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  informatyk(2011-08-18)
 • Szanowni Państwo! Jako student filologii angielskiej wraz z drugą specjalnością nauczycielską w zakresie j. niemieckiego, potwierdzam, że na PWSZ jest na prawdę wysoki poziom anglistyki i germanistyki, porównywalny do renomowanych uczelni w Polsce, co zdają się potwierdzać również wykładowcy. Zajęcia są w małych grupach, duże zaangażowanie ze strony osób prowadzących wykłady i ćwiczenia, wysokie wymagania stawiane studentom na egzaminach i zaliczeniach, a także bardzo dużo zajęć ćwiczeniowych, na których obecność jest obowiązkowa, składają się na wysoki poziom kierunku. W tym momencie chciałbym jednak uprzedzić kandydatów na studia. Bez rozszerzonej matury z angielskiego/niemieckiego i dużego zaangażowania w trakcie całego roku, a także wysokiej frekwencji, będzie bardzo ciężko zdać wszystko w terminie. Niestety, dużo studentów odpada po I semestrze, co jest kolejnym dowodem na wysoki poziom. Ale oczywiście warto :)
 • Warto zaznaczyć, że po filologii angielskiej czy niemieckiej o specjalności nauczycielskiej, wcale nie trzeba być nauczycielem. Można po tych studiach zrobić magisterkę z czegoś innego, np. zarządzania, europeistyki i inne, pokrewne. Można też ukończyć podyplomowe studia dla tłumaczy, czy wybrać specjalność translatorską na studiach mgr. Można pracować jako tłumacz, pracownik biurowy z biegłą znajomością języka, przedstawiciel handlowy z językiem obcym, można być również lektorem w szkole językowej czy konsultantem i doradcą w firmie. .. .Tyle tylko, że na prawdę dobrze włada się językami. Dzisiaj często wpisuje się w CV. .. angielski w stopniu zaawansowanym, tymczasem taka osoba nie potrafi złożyć poprawnie zdania. Ukończenie filologii daje gwarancje dla pracodawcy, że pracownik posługuje się językiem w sposób biegły.
 • Praktycznie wszystkie wykłady, ćwiczenia, seminaria, zaliczenia i egzaminy odbywają się całkowicie w języku obcym, co potwierdza dobry poziom studiów filologicznych, dodatkowo spora część kadry wykładowców naucza na Uniwersytecie Gdańskim.
 • Do niedowiarka: ja studiowałam germanistykę i wyjechałam na jeden semestr studiów do Wismaru. Było super, podszkoliłam język, poznałam nowych ludzi (nie tylko niemców) i załatwiłam sobie tam pracę na wakacje. Naprawdę polecam wyjazdy w ramach Erasmusa! Tym bardziej że czy to na studia czy na praktykę zawsze dostaje się stypendium, które wystarczy na utrzymanie się i raz na jakiś czas wycieczkę krajoznawczą :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwentka(2011-08-18)
 • Jestem po filologi angielskiej i pracuje w Gdańsku w międzynarodowej firmie. Już rozmowa kwalifikacyjna była po angielsku i trzeba przyznać, że na wysokim poziomie. Taka jest prawda: nie znajdziecie dobrej pracy jak nie znacie języków. Jeśli chodzi o poziom na PWSZ to nic nie wiem bo studiowałem gdzie indziej ale z tego co słyszałem to jest dobrze. Polecam studia językowe, naprawdę warto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anglista(2011-08-18)