UWAGA!

Językowy problem

Już po raz drugi Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gości studentów informatyki z Walter-Eucken-Schule z Karlsruhe. Dziewiątka niemieckich studentów przyjechała, aby odbyć praktyki w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci.

Studenci przyjechali do Elbląga 27 sierpnia i będą gościć w naszym mieście do 14 września. W tym czasie odbędą kursy informatyczne w ramach Akademii Microsoft prowadzonej przez PWSZ. Uczestniczą również w warsztatach w elbląskich firmach.
     - Odbyli już dwudniowe wizyty praktyczne w Alstom Power oraz w OPEGIEKA - mówi Iwona Dwojacka z biura rektora PWSZ w Elblągu. - Dziś odwiedzają Koncern Energetyczny Energa w Elblągu, jutro zaś pojadą do Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej w Gdańsku.
     Uczestnicy warsztatów zapoznają się z zintegrowanymi systemami zarządzania, systemem CAD/CAM, systemami dystrybucji, zarządzaniem dużymi aglomeracjami miejskimi oraz z działaniem sieci Pionier. Ze wszystkich szkoleń i warsztatów uzyskają certyfikaty.
     W wolnych chwilach niemieccy goście zwiedzają. Poznali już elbląską starówkę, byli także w Krynicy Morskiej. Przed nimi jeszcze wizyta w Gdańsku i Malborku.
     - Chcieliśmy poznać nowy kraj unijny, a także nawiązać nowe znajomości - mówi Pascal Hillger. - Jestem pierwszy raz w Polsce, podobnie jak moi koledzy. Z naszej grupy tylko jedna osoba była już tu wcześniej. Uczymy się, ale i próbujemy zintegrować. Jak dotąd, spotkaliśmy się z jedną ze studentek, która przyjedzie do nas na wymianę w październiku.
     - Problemem w kontaktach z Polakami jest język - dodaje Tobias Waldenmeier. - Zbyt mało z naszych rówieśników zna angielski.
     Tobias dodaje, że Elbląg jest interesującym miastem, choć trzykrotnie mniejszym niż Karlsruhe.
     6 października do Karlsruhe wyjedzie 10-osobowa grupa studentów informatyki elbląskiej PWSZ. Będą tam 15 tygodni.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak przyjechaliście do Polski - mówicie po polsku!
  • Mogli się naucztyć mówić po polsku,my jak jedziemy za granicę nikt nam nie pomaga radzimy sobie sami!!!!!
  • No nie wiem czy to jest dobre podejście do sprawy, jednak to angielski nie polski jest tą dzisiejszą globalną łaciną, widać tu jak na dłoni indolecje polskiego systemu edukacji w nauczniu języków, poprostu nasza szkoła nie uczy mówić inaczej niż po polsku, na zachodzie jest inaczej, u nas albo nauczysz się prywatnie za własną kasę, albo będziesz niemotą po darmowej edukacji, najpewniej bezzębną bo dentystę też masz przecież za darmo. Opiekuńcze państwo zrobi z ciebie wioskowego głupka europy :)
Reklama