UWAGA!

Kadra EUH-E prowadzi wykłady w Niemczech

W ramach programu Sokrates - Erasmus delegacja Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odwiedziła niemiecką uczelnię partnerską Fachhochschule w Münster, by uczestniczyć w tzw. Międzynarodowym Tygodniu organizowanym przez tamtejszy Wydział Pedagogiki.

Do Münster pojechali: dr Joanna Nowak, prodziekan Wydziału Pedagogiki; dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i dr Izabela Seredocha, adiunkt na Wydziale Administracji.
     - Dr Joanna Nowak i dr Izabela Seredocha wygłosiły wykłady w języku niemieckim - informuje Ewa Rucińska z EUH-E. - Prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie studentów, o czym świadczyła liczba zadanych pytań.
     - W Międzynarodowym Tygodniu brali także udział naukowcy z Irlandii i Norwegii. Wszyscy zagraniczni goście zostali bardzo serdecznie przyjęci przez gospodarzy. Był czas na naukowe dyskusje i swobodne rozmowy z pracownikami Fachhochschule oraz studentami, a także na zwiedzanie miasta - mówi dr Izabela Seredocha.
     Polska delegacja odwiedziła także Szpital Rehabilitacji Geriatrycznej w Telgte, Centrum Ambulatoryjnej Rehabilitacji w Münster oraz St. Franziskus - Hospital w Münster. Dr Jacek Perliński, prodziekan WNZ uzyskał zapewnienie ze strony niemieckiej o możliwości odbywania przez studentów Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej praktyk zawodowych i zajęć praktycznych w wizytowanych placówkach.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Moze nalezaloby sprecyzowac - "prowadzic wyklady" a "wyglosic wyklad" to dwie rozne rzeczy:-) Pierwsze sugeruje cyklicznosc wystapien, a pracownicy EWUH-u wyjechali tam jedynie z jednorazowymi wystapieniami.
 • W Fachhochschule w Münster niestety nie ma Wydzialu Pedagogiki - takie informacje EUHE powinna sprawdzic przed podawaniem informacji to mediow. Na monastyrskiej uczelni (polska nazwa Münster to Monastyr), o ktorej mowa, jest jedynie Fachbereich Sozialwesen, co mozna przetlumaczyc jako Wydzial Pracy Socjalnej. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Byla Stypendystka FH Münster(2008-04-16)
 • Euhe ladnie na kazda inauguracje roku akademickiego wrecza sobie nagrody i dzieli nasza kase, ale jeszcze cos zostalo skoro jest na wyjazdy dla kadry
 • Szanowni Państwo, W odpowiedzi na komentarze dotyczące prezentowanego artykułu pragnę zaznaczyć, iż wyjazd kadry naukowej do FH Műnster został w 100% sfinansowany ze środków programu Socrates - Erasmus (działanie TSM - Teaching Staff Mobility). Ponadto w ramach zawartej umowy bilateralnej z FH Műnster prowadzone wykłady mają charakter cykliczny. Dziękujemy za zwrócenie uwagi stypendystce z FH Műnster, istotnie jest tam jedynie Fachbereich Sozialwesen czyli w wolnym tłumaczeniu wydział pracy socjalnej.
 • o jejku jaka to dobra szkola!!!! Chyba sie do niej zapisze za jedyne 2,5 koła na semestr. .. Albo może na AWF, czy Polibudę w końcu tam tyle samo zapłace. ..
 • Drogie Wladze EUHE! A co z Socratesem-Erasmusem dla studentow naszej uczelni? Przeciez program ten obejmuje tez dzialanie Students Mobility, ktore jest jakby nie bylo priorytetem calego Socratesa. .. A moze zaczac od zwiekszenia liczby godzin i poprawy jakosci prowadzenia lektoratow, bo jest zb tym naprawde nieciekawie. Nawet jesli okazja wyjazdu by byla, z naszym poziomem opanowania jezyka nie bedziemy w stanie dogadac sie nigdzie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Students(2008-04-16)
 • Sokrates sokratesem, a stypendia unijne dla studentow to zabrano (wasz kochany rzad PIS-u tak zdecydowal). .. I to z conajmniej smiesznych powodow (podobno ktos tam bral kase i nie chodzil na zajecia; szkoda ze tej reguly w sejmie nie wprowadza :/ )Jak to jest ze jest kasa na wyjazdy zagraniczne dla co by nie bylo BOGATYCH wykladowcow, a nie ma na stypendia i wyjazdy studentow? Tylko mi tu nie mowcie o jakichstam studentkach na wymiane co do Niemiec jezdza. ..
 • Komentarze, które czytam są w większości niesmaczne. Jestem studentem zarzadzania w EUH-E. Może nie najlepszym ale staram się. I zastanawiam się, z kim mam do czynienia. Chodzi mi o KOMENATORóW NA PORTALU. Ludzie, czyście oszaleli?!!! Ile w was perfidii!!! Za jakie wasze pieniądze? Jeśli nie chcecie, nie studiujcie i nie płaćcie. Nikt was nie zmusza ani do studiowania ani do liczenia pieniędzy w kasie szkoły. Wszyscy kombinujemy alby jak najlepiej zaliczyć to i owo, ale czy nie zagalopowaliście się? Czy ktoś Wam do głowy wiedzę wepchnie jeśli sami do tego sami tego nie chcecie? Czy myślicie, że nie chodząc na lektoraty, albo obijając się, nauczycie się języka? A tak jest najczęściej. Wiem, bo jestem wśród was, drodzy krytykanci i pieniacze. Oferta wyjazdów jest oficjalnie ogłaszana. Czemu nie zgłaszacie się na Socratesa? Każdy ma szansę. Wykładowcy pracują i pensja im się należy. Wykłady zagranicą to nie rozrywka. Muszą je przygotować. Ty co komentujesz. dałbyś radę coś powiedzieć W OBCYM JęZYKU, by nie skompromitować się?
 • To dobry komentarz dla malkontentów. Najlepiej to może nic nie robić, bo wtedy nie ma co krytykować? Wiele dobrych inicjatyw w Elblągu podlega krytyce. A co robia malkontenci oprócz krytykowania? To ku opamiętaniu się. Cieszmy się, że coś się dzieje, że są mozliwości pokazania Elbląga nie tylko lokalnie.
 • Ludzie tu chodzi o to zeby z tego programu korzystali STUDENCI a nie bogaci wykladowcy! I to nie tyllko ci najlepsi, bo oni juz maja na pewno swoje stypendia. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ConcaHools(2008-04-19)
 • Pilny Studencie EUHE - nie lej wody, ze przez samo chodzenie na lektoraty nauczyles sie jezyka. Jesli tak twierdzisz, to klamiesz. A poziom lektoratow w naszej uczelni jest naprawde zenujaco niski. .. .Lektorzy to zbieraninina, ktora do niedawna pracowala (czesc pracuje jeszcze. .. ) w szkolach srednich i takie tez jest ich nastawienie do pracy i studentow.
 • Wyjaśniam Ci, drogi malkontemcie, że lektor to nie ktoś przypadkowy, tylko osoba z państwowym certyfikatem kompetencji. I wszystko jedno, czy pochodzi z Elbląga, czy z Warszawy. Egzamoin państwowy z języka dla lektorów odbywa się przed komisją a jej czonkamis mogą być ci sami egzamnatorzy co dla tych z Warszawy. I niestety, znowu pojawila się kolejna bzdura, Program Socratesa-Erasmusa jest zarówno dla studentów jak i dla pracowników. Inaczej nie może funkcjomnować. A wieści o odebraniu stypendiów SĄ CAKOWICIE WYSSANE Z PALCA. To są praktyki niemożliwe. STUDENCIE, ZADBAJ O TO, BY TWOJ POZIOM NAUKI JĘZYKA BYL WYŻSZY. OD CIEBIA ZALEŻY CZY CHCESZ SIĘ GO NAUCZYĆ, CZY TYLKO CI ZWYKLA, Z LASKI TRÓJA WYSTARCZY. UDERZ SIĘ W PIERSI I NAJPIERW OCEŃ SAM SIEBIE A POTEM OCENIAJ INNYCH.
Reklama