UWAGA!

Kochaj bez ryzyka!

 Elbląg, Kochaj bez ryzyka!
(fot. nadesłane)

Maria Peszek, Afromental, Weronika Rosati, Pectus i polscy projektanci mody w minioną niedzielę zachęcali elbląskich studentów do badań w kierunku HIV. Ogólnopolska Kampania Społeczna „RyzyKOchania”, organizowana przez Stowarzyszenie Manko i Społeczną Agencję PR wreszcie odwiedziła Elbląg.

Współorganizatorami akcji RyzyKOchania w Elblągu są Warmińsko-Mazurskie Centrum Zdrowia Publicznego oraz Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.
      
       Co się dzieje na uczelni?
       17 października, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, godz. 9. W holu uczelni rozbrzmiewa energetyczna muzyka, na szerokiej ladzie czeka mnóstwo niespodzianek i gadżetów, a z plakatów spoglądają polskie gwiazdy: Maria Peszek, Weronika Rosati oraz zespoły Pectus i Afromental. Właśnie rozpoczęło się pierwsze elbląskie spotkanie w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „RyzyKOchania” przeciw HIV / AIDS.
       - Fajnie, że na uczelni dzieje coś ciekawego i to z pożytecznym wydźwiękiem. Brakuje nam takich akcji. – zauważa jeden ze studentów. Na stoisku kampanii wszyscy chętni mają okazję poszerzenia swojej wiedzy na temat wirusa HIV, rozmowy z wykwalifikowanym edukatorem, udziału w grach zespołowych oraz otrzymania prezentów i materiałów informacyjnych. Co chwilę odbywają się również specjalne konkursy, w których nagrodami są m.in. koszulki kampanii zaprojektowane przez największych polskich projektantów mody. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożenia wirusem HIV wśród studentów.
      

 


       - Młodzi ludzie przyzwyczajeni są do szumu medialnego i ciężko jest zwrócić ich uwagę nawet na tak oczywisty problem, jakim jest HIV - mówi koordynatorka akcji, Anna Olejczuk-Ficek - Staraliśmy się znaleźć nowy kanał komunikacji, sposób na edukację, ale bez nachalnego moralizowania. Takie wydarzenia w swojej formie świetnie spełniają tę funkcję.
      
       Czy naprawdę mamy problem?

       Szacuje się, że obecnie w Polsce ok. 35 tys. osób żyje z HIV, z czego ok. 20 tys. nie ma pojęcia o swoim zakażeniu. Problem ten dotyczy przede wszystkim młodych ludzi, często żyjących z dnia na dzień, szybko zawierających nowe znajomości. Osoby takie mają tendencję do ryzykownych zachowań seksualnych. Czasem przelotny romans, randka bez zobowiązań, czy przypadkowy seks mogą zakończyć się tragicznie.
       Na Warmii i Pomorzu osób z HIV i AIDS jest szczególnie dużo. Niestety, ten region znajduje się na 2. miejscu pod względem ilości zakażeń w Polsce. Pomimo mówienia o problemie w mediach, młodzi ludzie wciąż nie wierzą, że zakażenie wirusem HIV może ich dotyczyć.
      

Anna Olejczuk-Ficek, koordynatorka Kampanii RyzyKOchania
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama