UWAGA!

Kolejne porozumienie o współpracy

Elbląg, Kolejne porozumienie o współpracy

Dzisiaj (25 czerwca) zostało podpisane już szóste porozumienie o współpracy PWSZ w Elblągu ze szkołą średnią. Umowa jest o tyle wyjątkowa, że po raz pierwszy została zawarta ze placówką spoza naszego miasta.

Podpisanie porozumienia z Zespołem Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się podczas jubileuszowego setnego posiedzenia Senatu PWSZ w Elblągu.
       W ramach umowy uczelnia zadeklarowała pomoc uczniom, głównie klasom o profilach pedagogiczno-psychologicznym i grafik komputerowy w zakresie merytorycznego wsparcia w opracowaniu programów edukacyjnych. Współpraca ma się również opierać na prowadzeniu zajęć z tych dziedzin, a także daje możliwości uczestniczenia uczniów w kursach informatycznych na identycznych zasadach jak studenci. Dodatkowo w porozumieniu zawarto zobowiązanie dotyczące popularyzacji kształcenia w zakresie edukacji pedagogiczno-psychologicznej w postaci dostępu do akademickich wykładów uczniom oraz możliwości udziału w konferencjach naukowych organizowanych przez Instytut Pedagogiczno-Językowy.
       Obecnie PWSZ w Elblągu zawarła sześć tego typu umów. Do tej pory podpisano porozumienia z: I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, Zespołem Szkół Ekonomicznych w Elblągu, Zespołem Szkół Mechanicznych w Elblągu oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.
       - Planując rozwój uczelni nie możemy zapomnieć o rozwoju współpracy ze szkołami średnimi, dlatego też staramy się poszerzyć tą współpracę na cały region. W dobie kryzysu uczelnia stara się wesprzeć edukację w szkołach średnich, a jednocześnie zachęcić młodzież do dalszej kontynuacji nauki – podsumowuje mgr Justyna Kościuk, rzecznik prasowy elbląskiej PWSZ.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama