UWAGA!

Konferencja medyczna na EUH-E

2015-11-15
13:26
 
Konferencja medyczna na EUH-E

 W sobotę (21 listopada) w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się konferencja medyczna z udziałem gości zagranicznych, pt. „Bezpieczeństwo systemu udzielania i odbierania świadczeń zdrowotnych, społecznych i edukacyjnych – aktualne wyzwania”

Współorganizatorami konferencji były Koło Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy EUH-E, Kaliningradzka filia „Międzynarodowego Uniwersytetu w Moskwie”, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Pomorska w Słupsku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie.
       - Celem konferencji było przedstawienie wielodyscyplinarnego spojrzenia na pracę z człowiekiem - mówi dr n. med. Marzena Sobczak, Przewodnicząca Koła PTP przy EUH-E.
       - Tematyka przygotowanych referatów obejmowała zarówno obszar komunikacji interpersonalnej, aspekty zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego, zagrożenia związane z przemocą i uzależnieniami jak i zdarzenia niepożądane w usługach medycznych. W konferencji udział wzięły pielęgniarki, studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego jak również psycholodzy, pedagodzy oraz pracownicy socjalni. W ramach Konferencji odbyły się także warsztaty dla pielęgniarek i studentów pt "Bezpieczna terapia infuzyjna - obszary ryzyka" - opowiada dr n. med. Marzena Sobczak.
       Sobotnia konferencja była już trzecią z kolei o tej tematyce organizowaną z inicjatywy Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego działającego przy EUH-E. Konferencja zorganizowana została pod patronatem JM Rektora EUH-E.
      
------ Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej