UWAGA!

Malarstwo moje hobby

 Elbląg, Na zdjęciu J. Szadkowska - dyrektor bibliotek, L. Modrzyńska - malarka, autorka wystawy, K. Smeja  -Skulimowska - malarka.
Na zdjęciu J. Szadkowska - dyrektor bibliotek, L. Modrzyńska - malarka, autorka wystawy, K. Smeja -Skulimowska - malarka.

Galeria „Filar Sztuki” działająca przy Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza na wystawę prac malarskich Lucyny Modrzyńskiej, zatytułowaną „Malarstwo moje hobby”.

- Malarstwo jest moją pasją. Od dzieciństwa sprawiało mi wiele radości i satysfakcji. Najchętniej posługuję się farbą olejną, ale tworzę też w innych technikach plastycznych takich jak tempera, pastela i techniki mieszane – mówi Lucyna Modrzyńska.
     - Obecnie pod opiekuńczymi ramionami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu oraz Pani Katarzyny Smeji-Skulimowskiej mogę realizować swoje marzenia – dodaje Pani Lucyna.
     - Jestem Wołynianką, urodziłam się na Wołyniu w Kolonii Wiktorów koło Włodzimierza Wołyńskiego. Do sześciu lat mogłam cieszyć się rodziną i pięknem ziemi wołyńskiej, lecz pożoga wojenna zniszczyła to wszystko. Po powrocie do korzeni, gdyż moi rodzice wywodzą się z Janowa Lubelskiego, ukończyłam szkołę podstawową w miejscowości Uchanie koło Hrubieszowa, Liceum Pedagogiczne w Chełmie Lubelskim i studia magisterskie w Kielcach na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym w zakresie geografii – specjalność nauczycielska. Od 1954 do 1986 roku pracowałam w szkolnictwie - Pani Lucyna Modrzyńska w taki oto sposób opowiada o swoim życiu.
     Emanujące ciepłem pejzaże i kompozycje kwiatowe można oglądać do końca marca w godzinach otwarcia Biblioteki PWSZ (poniedziałki, wtorki, czwartki 9-17, piątki 9-16, soboty 9-13) przy Al. Grunwaldzkiej.
Oprac. Anieze

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama