UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Maturzysto, na studia nie musisz wyjeżdżać z Elbląga

2011-09-12
15:00
 
Maturzysto, na studia nie musisz wyjeżdżać z Elbląga

Jest coraz mniej czasu na podjęcie decyzji o kierunku studiów. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna z myślą o tegorocznych maturzystach proponuje bogata ofertę studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych. Do wyboru jest aż siedem kierunków studiów: administracja, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, zdrowie publiczne, pedagogika, zarządzanie i pielęgniarstwo. Na każdym z kierunków są jeszcze wolne miejsca, jednak o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

- Staramy się być uczelnią przyjazną studentowi. Naszą misję realizujemy przy udziale odpowiednio dobranej kadry naukowo-dydaktycznej, której trzon stanowią pracownicy naukowi o uznanej pozycji w kraju i na świecie – mówi Henryk Fall, kanclerz EUH-E
      
       Na rynku edukacyjnym jest duża konkurencja miedzy szkołami wyższymi. Czym państwo starają się odróżnić od innych uczelni, by przyciągnąć osoby, które chcą studiować?

      
       - Młodzi ludzie wybierają studia pod kątem perspektyw pracy, a później zainteresowań. Chcemy im pokazać, na co mogą liczyć po skończeniu naszej uczelni. A mogą liczyć przede wszystkim na zapotrzebowanie pracodawców na ich kwalifikacje – mówi kanclerz.
       - Dla wielu naszych absolwentów pierwsza praca po studiach tak naprawdę nie jest pierwszym źródłem zarobków. Studenci już na ostatnich latach studiów mogą spróbować swoich sił w zawodzie. Dane z badań EUH-E otrzymują też pracodawcy, z którymi uczelnia przygotowuje programy staży i praktyk. Firmy same pytają, wręcz proszą o naszych absolwentów. To dla nas najlepsze potwierdzenie skuteczności. Nieustannie staramy się reagować jak najszybciej na potrzeby rynku pracy. Co roku otwieramy nowe kierunki i specjalności, zapraszamy praktyków na zajęcia. W tym roku na przykład mamy do zaoferowania nowy kierunek zdrowie publiczne i nowe specjalności na kierunku pedagogika - wylicza Henryk Fall, kanclerz EUH-E.
       - Poza tym mamy ten atut, że kształcimy na kierunkach, których nie ma na innych uczelniach w Elblągu, m.in. fizjoterapia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo czy wspominane wcześniej zdrowie publiczne. Jesteśmy też jedyną elbląską uczelnią, która kształci na poziomie studiów II stopnia. A zapotrzebowanie na młodych specjalistów posiadających właśnie takie umiejętności i wykształcenie jest duże - dodaje.
      
       Często osoby pragnące studiować bądź podnosić swoje kwalifikacje zawodowe zastanawiają się czy wybrać uczelnią państwową czy niepubliczną.
      
       - Obecnie wiele prywatnych szkół ma uznaną markę na rynku edukacyjnym oraz wśród pracodawców zatrudniających absolwentów - mówi kanclerz. - Choć te państwowe od lat cieszą się niezmienną renomą, to szkoły prywatne, z sukcesami, konkurują z najlepszymi uczelniami państwowymi. Wśród nich jest również Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, która może pochwalić się nowatorskim podejściem do kształcenia i ofertą edukacyjną dostosowaną do zmian na rynku pracy i zapotrzebowania pracodawców. Krzywdzące dla wielu uczelni niepaństwowych jest przekonanie, że nie wymagają od studenta zaangażowania w edukację, a opłacenie czesnego jest wystarczające, aby uzyskać wymarzony tytuł. Po pierwsze, liczba godzin zajęć jest taka sama w obu typach uczelni. Po drugie, kadra dydaktyczna to osoby pracujące zazwyczaj w uczelniach państwowych i prywatnych – ich wiedza i kompetencje nie maleją w momencie wejścia do auli uczelni niepaństwowej. Oznacza to, że wymagania wobec studentów, niezależnie od typu uczelni, są zbliżone. Ponadto uczelnie prywatne zwracają większą uwagę na aspekt praktyczny kształcenia i zatrudniają praktyków i profesjonalistów w danej dziedzinie, która z powodzeniem uzupełnia kształcenie akademickie. Pragnę również zaznaczyć, że studenci naszej uczelni to w dużej mierze osoby, które same zarabiają na swoje studia. Chcą więc mieć pewność, że to opłacalna inwestycja i wymagają od uczelni nauczania na wysokim poziomie. W przyszłości jednak ta decyzja może okazać się wartościowa i ułatwić efektywne funkcjonowanie na rynku pracy. Jako uczelnia prywatna możemy pozwolić sobie również na lepszą organizację procesu kształcenia niż uczelnie państwowe. Mniejsze kolejki do dziekanatów, więcej wyspecjalizowanych działów pomagających studentom w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w trakcie kształcenia to zaleta uczelni prywatnych.
      
       Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna mieści się w Elblągu przy ul. Lotniczej 2
       tel. do działu rekrutacji: 055 239 38 10 lub 055 239 39 55
       rekrutacja@euh-e.edu.pl
       www.euh-e.edu.pl.
      
------------- Reklama --------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl