UWAGA!

Mgr pielęgniarstwa

Elbląg, Mgr pielęgniarstwa

W sobotę 17 listopada w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno -Ekonomicznej odbyła się uroczystość inauguracji studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo. Indeksy odebrało 87 studentów, wśród nich osoby, które już pracują w zawodzie i chcą realizować swoje ambicje zawodowe.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno -Ekonomiczna poszerza swoją ofertę kształcenia. W tym roku Wydział Nauk o Zdrowiu EUH-E otworzył dwa kierunki kształcenia - ratownictwo medyczne (studia I stopnia) oraz studia uzupełniające na kierunku pielęgniarstwo. Władze uczelni maja nadzieję, że w przyszłości uda się również uruchomić studia magisterskie na kierunku administracja oraz zdrowie publiczne na Wydziale Nauk o Zdrowiu.
     - Nasz program nauczania zgodny jest z Europejska Strategią Światowej Organizacji Zdrowia oraz wytycznymi MNiSW i Ministerstwa Zdrowia - mówi dr n. med. Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E. - Kadra dydaktyczna to przede wszystkim znani i doświadczeni wykładowcy z akademii medycznych oraz osoby posiadające wymagane kwalifikacje i związane z regionalnymi zakładami opieki zdrowotnej oraz innymi instytucjami medycznymi. Duży nacisk położony został na kształcenie praktyczne. Wiele zajęć odbywa się w szpitalach, przychodniach i hospicjach. Absolwenci kierunku pielęgniarstwo otrzymują dyplom w zakresie wiedzy poszukiwanej w Polsce, innych krajach Unii Europejskiej i na świecie.
     Studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo trwają cztery semestry w trybie niestacjonarnym. W programie zaplanowane są zajęcia teoretyczne, praktyczne oraz praktyki zawodowe.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A o administracji jakos nie slychac zeby utworzyli, a tak gorliwie zapewniali. .. No nic wazne zeby kasa byla na koncie, przeciez reklamy na portELU, w prasie, TVP3,czy na autobusach kosztuja. ..
 • Proponuję też poszerzyć ofertę tzw. podyplomówek, przydałoby się jeszcze kilka, np. bhp, ochrona informacji i ochrona danych osobowych, zarządzanie kadrami. A co do administracji to w przyszłym roku już mogliby wreszcie ruszyć z uzupełniającymi bo obiecują od kilku lat, a studenci czekają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marlena(2007-11-19)
 • Admnistracja?? A po co to komu? Malo wam jeszcze bezrobotnych po tym kierunu? W Polsce potrzeba ludzi po studiach technicznych, przede wszystkim po budoewnictwie. Zreszta nie tylko po studiach, sa niedobory takze na stanowiskach robotniczych pzede wszystkim budownictwie, spawaniu i obsludze maszyn CNC. No ale u nas edukacja swoje a zapotrzebowanie rynku swoje.
Reklama