UWAGA!

Milion dla Informatyki w PWSZ

 Elbląg, Milion dla Informatyki w PWSZ

Kierunek Informatyka Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu wygrał milion złotych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych programów studiów w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowej Ramy Kwalifikacyjnej.

Łącznie do konkursu zgłoszono 261 wniosków, w tym 185 wniosków dla profilu ogólnoakademickiego oraz 76 wniosków dla profilu praktycznego. Powołana Komisja ministerialna pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Edwarda Jezierskiego najwyżej oceniła 13 programów kształcenia o profilu praktycznym oraz 13 programów kształcenia o profilu ogólnoakademickim. Każda z nagrodzonych jednostek otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 mln zł.
       Kierunek Informatyka PWSZ w Elblągu znalazł się na 10. pozycji wśród najwyżej ocenionych programów kształcenia z kategorii o profilu praktycznym. Ten kierunek studiów, najchętniej wybierany przez kandydatów na studia PWSZ w Elblągu, wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę i zaawansowane umiejętności w zakresie administrowania sieci, baz danych, projektowania systemów informatycznych, czy programowania. Unikalny program nauczania łączy ścisłą wiedzę z zakresu technik informatycznych z ich praktycznym wykorzystaniem.
       Wysoka ocena wystawiona przez Komisję ministerialną oznacza, że program kształcenia opracowany przez Instytut Informatyki im. Krzysztofa Brzeskiego jest spójny, innowacyjny i dostosowany do potrzeb społeczno-gospodarczych otoczenia Uczelni. PWSZ w Elblągu kładzie wysoki nacisk na rozwijanie umiejętności zawodowych studentów poprzez ich udział w praktykach zawodowych oraz ściśle współpracuje z instytucjami gospodarczymi i administracyjnymi i innymi oraz z uczelniami.
       To wszystko jeszcze bardziej potwierdza słuszność wieloletniej i uporczywej realizacji idei „złotego trójkąta”, która ma służyć transformacji społeczności Elbląga ku nowoczesnym technologiom informacyjnym.
       Otrzymany 1 mln zł Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego będzie mógł przeznaczyć na doskonalenie oferty edukacyjnej, jej „usprzętowienie” i rozwijanie systemu poprawy jakości kształcenia. 
      
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama