UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Most nauki i biznesu dla PWSZ

 
Elbląg, Prof. Zbigniew Walczyk odbiera nagrodę z rąk Marka Klimka
Prof. Zbigniew Walczyk odbiera nagrodę z rąk Marka Klimka (fot. PWSZ)

Prawie 600 studentów i 153 firmy  wzięły udział w ciągu trzech lat w programie praktyk zawodowych, na który Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa  w Elblągu pozyskała unijne dofinansowanie. Dzisiaj za współpracę z biznesem uczelnia odebrała nagrodę, przyznaną przez „Monitor Biznesu” dziennika „Rzeczpospolita”.

- Most to jedna z nagród przyznawanych przez naszą redakcję wraz kapitułą konkursu, w którym co roku nagradzamy około 50 laureatów. Kategoria Most  Nauki  i Biznesu jest najbardziej prestiżowa, bo promuje te działania, które są najbardziej oczekiwane przez gospodarkę  – mówił dzisiaj w elbląskiej PWSZ Marek Klimek, redaktor „Monitora Biznesu” dziennika „Rzeczpospolita”, wręczając nagrodę rektorowi uczelni prof. Zbigniewowi Walczykowi.

- Mamy dowody na skuteczność naszych działań. Od dwóch lat dostajemy nagrodę w wysokości miliona złotych od naszego ministerstwa za to, że nasze programy kształcenia  mają pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a jednocześnie wśród absolwentów bezrobocie wynosi mniej niż 2 procent. To duży sukces, zważywszy że w regionie bezrobocie wynosi powyżej 10 procent – mówił prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu.

Nagroda za współpracę z biznesem została wręczona podczas konferencji poświęconej działalności PWSZ w tzw. otoczeniu gospodarczym. Rektor podkreślał, że uczelnia ściśle współpracuje z biznesem, ma na koncie już pierwszy wspólny patent, drugi jest w trakcie realizacji, a wizytówką elbląskiej PWSZ jest system praktyk zawodowych, którego elbląska uczelnia była inicjatorem w skali kraju.  

Uczelnie zawodowe w całym kraju pozyskały na jego wdrożenia 105 mln złotych, elbląska PWSZ z tej puli wykorzystała 9 mln zł, przeznaczając je na stypendia dla studentów, wynagrodzenia dla opiekunów uczelniach i zakładowych oraz materiały dla studentów. W ciągu trzech lat w Elblągu z programu skorzystało prawie 600 studentów, którzy odbywali praktyki w ponad 150 zakładach pracy.

- To pokazuje jak bardzo uczelnia stara się przygotować absolwentów do potrzeb rynku – podkreślał Jarosław Niedojadło, dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ w Elblągu. - Pilotażowy system praktyk przyczynił się do zmian w przepisach. Od 2019 roku na uczelniach o kierunkach technicznych i społecznych praktyki trwają 6 miesięcy, na studiach drugiego stopnia – trzy miesiące.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama