UWAGA!

Najlepszy student - sportowiec

Elbląg, Michał Suliga.
Michał Suliga.

Michał „Skuter” Suliga został wybrany najlepszym studentem - sportowcem w ogólnopolskim finale konkursu ZSP Primus Inter Pares. Michał Suliga jest studentem fizjoterapii Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Jest niepełnosprawnym zawodnikiem Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg, reprezentantem Polski w siatkówce i hokeju na sledgach.

Michał jest ambitny, uparty i umie pokonywać przeciwności. To - wydawałoby się - prosta droga do sukcesów. Michał Suliga ma imponująca średnią ocen, jest stypendystą m.in. Ministra Nauki. Jest też niezrównanym sportowcem. Ma niezliczoną ilość medali z mistrzostw kraju w lekkiej atletyce, pływaniu i siatkówce. Czym się szczyci? - Zdobyłem z reprezentacją Polski brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco, byłem siódmy z drużyną na ME w hokeju w Turynie - wymienia swoje najważniejsze starty z orłem na piersi.
     Trenował też strzelectwo i próbował wyścigów na wózkach. Pływał na dętce i razem z elbląskimi morsami w naprawdę zimnej wodzie. Obecnie jest filarem reprezentacji hokejowej, z którą niebawem pojedzie na mistrzostwa Świata. Ta aktywność na niwie naukowej i sportowej nie przeszkadza mu w działalności społecznej - jest także starostą roku i wolontariuszem. Jest wiecznie uśmiechnięty, niezwykle życzliwy - po prostu: Pierwszy Wśród Równych!
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gratulacje Michał
 • wcale nie jedzie na Mś bo teraz ma prace i Mś przejdą mu koło nosa he he he
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znajomy(2008-02-25)
 • mialem przyjemnosc go poznac. .. .koles jest wporzo:) pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wertyu(2008-02-25)
 • znam jego ojca i gratuluje
 • a tak naprawdę to zdrowa młodzież czasami wydaje się mieć większą konkurencję i większe wymagania by zdobyć to co zdobywają trochę niepełnosprawni. .. nie pomniejszam jego wyników - gość poświęca swoje życie dla sportu - ale ludzie bez przesady - widzieliście kiedyś - jaka jest konkurencja na takich zawodach ? Suliga to sprawny koleś - to że trochę kuleje. .. albo dostęp "zwykłej" młodzieży do takich sportów - żaden w Elblągu - jeszcze co można jeździć na rowerze lub biegać, ale hokej dla "zdrowych" za darmo - nigdy w życiu. .. z jednej stronie fajnie że chłopak bije rekordy, że zdobywa nagrody i promuje w jakiś sposób Elbląg - ale to nie zmieni tego, jaki dostęp do sportu i nauki mają normalni zdrowi uczniowie elbląskich szkół. .. powodzenia w dalszych sukcesach,
 • RG - zdrowa młodzież rywalizuje tylko z równie zdrowymi ludźmi. Niepełnosprawni nie mają nic łatwiej. Bo walczą z czasem, rywalem, sobą samym, często bólem i głupimi stereotypami na swój temat. Powtarzasz banały, które krążą wśród ludzi biernych, którzy uważają, że im się należy. Mówisz, że zdrowi nie mają gdzie trenować. A którzy zdrowi mają za sobą taki klub jak IKS Atak i takich wolontariuszy? Czy wiesz, że przez pierwsze lata nie było tam żadnych pieniędzy na nic. Że siedzibę klubu w piwnicy wyremonotowali sami zawodnicy, a meble dał sponsor? Klub ma 10 lat, a zrobił dla niepełnosprawnych elblążan więcej niż inni przez 50 lat. To nie Twoja wina, że masz taki pogląd. To braki w cywilizacji, kulturze, niedostatki w obyciu i wiele innych czynników. Poza tym, radzę pamiętać - każdy zdrowy na skutek choroby czy wypadku, nagle, w jeden dzień, może przyłączyć się do grona ludzi niepełnosprawnych. I co wtedy? Jak będzie reagować na tekst- znam go, trochę utyka, to nic wielkiego?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  społecznik(2008-02-27)
 • tak
Reklama