UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowa jakość nauczania w Elblągu - powstała pierwsza szkoła multimedialna

2011-10-17
09:06
Nowa jakość nauczania w Elblągu - powstała pierwsza szkoła multimedialna
Fot. nadesłane.

Od grudnia b.r. rusza nabór uczniów do nowo powstałego w Elblągu Zespołu Szkół Akademickich skupiającego Szkołę Podstawowa, Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące. Organem założycielskim jest Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.

- Szkoła jest pierwszą tego typu placówką w Elblągu – mówi Henryk Fall, kanclerz EUH-E. - Chcemy tworzyć nowa jakość kształcenia i zawalczyć o jak najwyższe wyniki w nauczaniu. Chcemy przyciągnąć zdolną i ambitną młodzież, a takiej nie brakuje w Elblągu. Myślę, że uda nam się wychować laureatów i finalistów wielu konkursów przedmiotowych. Priorytetem są dla nas egzaminy zewnętrzne (sprawdzian dla uczniów Szkoły Podstawowej, egzamin gimnazjalny, matura). Mamy ambicję, aby nasi uczniowie osiągali na nich jak najwyższe wyniki - wyjaśnia.
       Do dyspozycji uczniów zostaną oddane nowoczesne, w pełni multimedialne klasy, bogato wyposażone, zgodnie z potrzebami, w mobilne stanowiska komputerowe podłączone do sieci Internetowej (sieć Wi - Fi), tablice interaktywne, rzutniki multimedialne. Szkoła dysponuje komputerami przenośnymi (laptopy), które będą wykorzystywane podczas każdych zajęć wedle potrzeb. Pomoce jakimi dysponuje szkoła, wspomagają i umożliwiają efektywną realizację procesu kształcenia. Absolutną nowością są tablice interaktywne.
      
       Dlaczego tablice multimedialne są lepsze od tradycyjnych pomocy dydaktycznych?

       - Doświadczenia brytyjskie pokazują, iż zastosowanie tych narzędzi w edukacji znacznie poprawia skuteczność procesu dydaktycznego. W brytyjskich szkołach jest już 250 tysięcy tablic interaktywnych i stały się one podstawowym narzędziem pracy ucznia i nauczyciela podczas zajęć. Badanie przeprowadzone przez BECTA, brytyjską agencję rządową ds. wprowadzania nowych technologii edukacyjnych w szkołach, pokazują, że ich użycie w trakcie lekcji znacznie zwiększyło skuteczność nauczania pojęć złożonych i abstrakcyjnych, m.in. matematyki czy nauk przyrodniczych. W zakresie przedmiotów przyrodniczych, uczniowie w wieku 5-7 lat wyprzedzili rówieśników grup kontrolnych (nie korzystających z tablic) średnio o 4,75 miesiąca jeśli chodzi o szybkość opanowywania materiału. W grupie dzieci zdolnych, wartość ta wyniosła 3,5 miesiąca. Według przytoczonych badań przyswajały one zadany materiał o wiele szybciej. Tablice interaktywne używane są z powodzeniem w wielu szkołach w USA, Australii, Anglii i innych krajach europejskich; powoli też zaczynają trafiać do Polski.
      
       Jak działa tablica interaktywna?
       - Tablica jest podłączona do komputera i rzutnika. Reaguje na dotyk specjalnego pióra: można na niej pisać, liczyć, rysować, włączać różne funkcje. Jest świetnym narzędziem oddziałującym na wszystkie percepcje słuchaczy. Na lekcji geografii można interaktywnym piórem narysować na mapie, gdzie kończy się dane województwo, a na historii zaznaczyć którędy maszerowały wojska. Oczywiście nic nie zastąpi wykwalifikowanego nauczyciela, który potrafi biegle realizować program dydaktyczny, a jednocześnie ma dobry kontakt z uczniami. To kreatywność pedagoga w najwyższej mierze pozwala osiągnąć wysokie rezultaty w nauczaniu. Niewątpliwie łatwiej jest nauczycielowi, gdy wyposażony jest w odpowiednie narzędzia dydaktyczne.
      
       Ilu uczniów szkoła zamierza przyjąć w pierwszym roku?
       - Rodzice, którzy zdecydowali się posłać dziecko do szkoły prywatnej, jako największą zaletę uważają fakt, że duży nacisk kładzie się tam na indywidualną pracę z uczniem. Klasy w takich szkołach mają zwykle mniejszą liczebność, co sprzyja temu, że nauczyciele mają czas i możliwość pracy z każdym uczniem. Dlatego my planujemy utworzyć jedną klasę pierwszą Szkoły Podstawowej, jedną Gimnazjum i jedną Liceum. Klasy I-III Szkoły Podstawowej będą liczyć do 20 dzieci, natomiast pierwsze klasy Gimnazjum i Liceum do 22 uczniów.
      
       Co poza kształceniem szkoła będzie oferowała uczniom?
       - Zaletą szkół prywatnych jest bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, z których każdy może skorzystać wedle swoich zainteresowań. Uczniowie mają także wiele możliwości wspólnego spędzania wolnego czasu. Temu mają służyć m.in. fakultety, koła zainteresowań, wycieczki. Oferujemy dodatkowe bezpłatne zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez wysoko kwalifikowanych lektorów. Rodzic nie będzie musiał wykupywać dodatkowych płatnych godzin w szkołach językowych, bo wszystko będzie miał na miejscu w ramach czesnego. Chcemy zachęcać również uczniów do różnych form aktywności fizycznej, dlatego w ofercie mamy m.in. zajęcia jazdy konnej, karate, basen, łyżwy czy piłkę nożną. Chcemy współpracować z rodzicami aby jak najlepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb naszych uczniów.
      
       Jakie są zasady doboru kadry nauczycielskiej?

       - Doświadczenie zawodowe to kryterium podstawowe przy doborze kadry nauczycielskiej. Interesują nas kandydaci, którzy posiadają już udokumentowane sukcesy w pracy. Po drugie, osoby te powinny posiadać silną motywację do pracy. Chcemy współpracować z nauczycielami kreatywnymi, zaciekawionymi uczniem, którzy pozwalają mu się wypowiadać, tworzyć, którzy chcą i potrafią słuchać uczniów. Dlaczego o tym mówię? Nie szukamy osób, które chcą po prostu zmienić pracę albo liczą, że teraz będą miały do niej bliżej, bo powstała nowa szkoła... Nie, my szukamy osób, które będą się identyfikować ze szkołą. Pragnę podkreślić, że organem założycielskim jest uczelnia wyższa. Wybrane zajęcia z młodzieżą, zwłaszcza tą która będzie się przygotowywać do egzaminu maturalnego, prowadzone będą przez kadrę akademicka.
      
       Kiedy zaczyna się nabór do szkoły?
       - Do pierwszej klasy podstawowej rekrutację zaczynamy 1 grudnia 2011 roku, natomiast do Gimnazjum i Liceum od 2 stycznia 2012 roku. Zajęcia rozpoczynają się w szkole od 1 września 2012 roku.
      
       Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem tel. 512 54 30 38 w godz. od 8.00 do 14.00.
       Wkrótce zapraszamy na stronę internetową www.zsa.elblag.pl.
      

       ---------------- Reklama -----------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl