UWAGA!

Nowa umowa partnerska PWSZ

Elbląg, Nowa umowa partnerska PWSZ

 W czerwcu br. rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk podpisał umowę o współpracy naukowej z Narodowym Uniwersytetem Gospodarki Wodnej i Wykorzystania Zasobów Naturalnych w Równem na Ukrainie. 

Współpraca będzie realizowana poprzez wymianę studentów i pracowników oraz wymianę doświadczeń i informacji w zakresie kształcenia studentów i młodej kadry, a także wspólne badania naukowe i programy kształcenia.
       Ukraiński Uniwersytet został założony w 1915 roku. Uniwersytet posiada dobrą bazę materialną i techniczną. Proces kształcenia odbywa się w 7 budynkach dydaktycznych, w których znajduje się ponad 100 sal wykładowych i laboratoriów, wyposażonych w nowoczesny sprzęt audio-wizualny, komputerowy i inne urządzenia techniczne. Uniwersytet posiada również akademiki oraz zaplecze sportowe. Kadra Uczelni liczy ponad 350 wysokokwalifikowanych wykładowców i może pochwalić się ponad 60 tysiącami absolwentów.
       Współpraca międzynarodowa pełni bardzo ważną rolę w PWSZ w Elblągu. Podpisana umowa jest już 26 dokumentem w dorobku Uczelni zapewniającym partnerstwo elbląskiej Uczelni z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. 18 z tych umów to umowy bilateralne w ramach europejskiego programu „Uczenie się przez całe życie” Erasmus.
       PWSZ w Elblągu rokrocznie wysyła na studia do uczelni partnerskich i na praktyki zawodowe blisko 50 studentów oraz ponad 12 nauczycieli i pracowników administracji. W mijającym roku akademickim w PWSZ w Elblągu studiowało 10 studentów z Hiszpanii i Węgier. W przyszłym roku zapowiedzieli się już studenci z Turcji i Hiszpanii. 
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama