UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe pomysły na współpracę zagraniczną

2011-07-11
11:42
 
Nowe pomysły na współpracę zagraniczną
Fot. nadesłane.

W ubiegłym tygodniu Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna z inicjatywy Urzędu Miasta w Elblągu gościła delegację zagraniczną jednego z miast partnerskich - Tarnopola. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Miasta Tarnopola, Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Współpracy Międzynarodowej ze Wschodem, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląg oraz Kanclerz EUH-E.

Głównymi kwestiami omawianymi podczas wizyty była współpraca m.in. w dziedzinie wymiany naukowej i międzynarodowej studentów oraz nauczycieli akademickich. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna zadeklarowała chęć podjęcia takiej współpraca m.in w kwestii staży dla studentów i pracowników uczelni, a także realizacji praktyk studenckich. Taka wymiana będzie możliwa w ramach oferowanych przez EUH-E kierunków studiów: administracji, pedagogiki, zarządzania, pielęgniarstwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego oraz zdrowia publicznego.
       - Nasza uczelnia jest również przygotowana zarówno pod katem dydaktycznym jak i organizacyjnym na to aby przyjąć na studia studentów zagranicznych, w tym również z Ukrainy - mówił Henryk Fall, kanclerz EUH-E.
       Żywo omawiana była także kwestia możliwości rozwoju kontaktów sportowych pomiędzy miastami. Z uwagi na prowadzone kierunki studiów (m.in. ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo i fizjoterapia) i kształcenie wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego EUH-E mogłaby włączyć się w ich realizację .
       - Uczelnia dynamicznie się rozwija. Co roku staramy się otwierać ciekawe z punktu widzenia rynku pracy kierunki i specjalności – mówi Henryk Fall, kanclerz EUH-E. - Przykładem jest uruchomiony od tego roku kierunek zdrowie publiczne. Myślę, że jest to ciekawa propozycja zwłaszcza jeśli student będzie mógł wybierać spośród 14 specjalności, po skończeniu których będzie miał pewność zatrudnienia bądź możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Nasza uczelnia jest otwarta również na studentów zagranicznych, współpracujemy z około 20 ośrodkami akademickimi zlokalizowanymi w różnych częściach świata. Dzisiejsza wizyta gości ukraińskich wniosła wiele nowych, ciekawych i wartych realizacji pomysłów dotyczących przyszłej współpracy, oby zaowocowały wspólnymi projektami z korzyścią dla naszych studentów i pracowników – opowiada kanclerz EUH-E.
      
      
---------------- Reklama -------------

      
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl