UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O klęskach żywiołowych i kataklizmach

2010-03-01
Aktualizowany 2010-03-04 09:51

Dzisiaj, 4 marca o godz. 14.00 w sali 109/110 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1 odbędzie się wykład otwarty dr hab. prof. Uniwersytetu Gdańskiego Jerzego Cyberskiego pt. Katastrofy naturalne, kataklizmy i klęski żywiołowe – przebieg, przyczyny i skutki.

W ramach wykładu prof. Cyberski zdefiniuje pojęcia naturalnych zdarzeń ekstremalnych, z pominięciem tych, które są wywołane działalnością ludzką, omówi i zilustruje te najczęściej występujące o nadzwyczajnych skutkach oraz przedstawi charakterystykę ich występowania, opracowaną na podstawie obserwacji współczesnych oraz źródeł historycznych – czy obserwuje się tendencje wzrostowe ich nasilenia i częstości?
       Podczas prelekcji wykładowca przedstawi geograficzne zróżnicowanie rodzajów, form oraz rozmiarów katastrof, kataklizmów i klęsk żywiołowych. Podejmie się on również oceny ekonomicznej i cywilizacyjnej skutków katastrof i klęsk żywiołowych oraz ustosunkuje do możliwości prognozowania kataklizmów, zapobiegania lub ograniczania ich skutków.
       Serdecznie zapraszamy studentów, uczniów i wszystkich mieszkańców Elbląga. Wstęp wolny.
      
       ***
       Dr hab. prof. UG Jerzy Cyberski - pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalnością naukową i dydaktyczną jest oceanografia fizyczna, hydrologia i klimatologia. Uczestniczę również w kształceniu studentów specjalizujących się w zakresie ochrony środowiska. Aktualnie wypromował 7 doktorów i blisko 200 magistrów z zakresu oceanografii fizycznej, hydrologii i klimatologii oraz ochrony środowiska. Recenzent kilkunastu rozpraw doktorskich i habilitacyjnych. Autor ponad 120 artykułów naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych, kilkunastu rozdziałów w monografiach. W ostatnim czasie czynnie uczestniczył w szeroko zakrojonym grancie zamawianym, realizowanym w czasie paru lat przez konsorcjum wyższych uczelni i instytutów naukowo-badawczych, pt. „Ekstremalne zdarzenia meteorologiczne i hydrologiczne w Polsce – ocena zdarzeń oraz prognozowanie skutków dla środowiska życia człowieka”.
      
Justyna Kościuk, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Rany, czy pani Kosciuk czyta, co tu sie ukazuje??? Kto ja uczyl polskiego i czy mature kupila na allegro???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sponk(2010-03-01)
 • Wyklad zapowiada sie ciekawie, chyba sie wybiore. Fajnie ze oprocz normalnych zajec PWSZ organizuje cos wiecej. Jesli chodzi o powyzsza wypowiedz to zostawie ja bez komentarza, zawsze cos sie komus nie podoba. Artykuly sa bardzo ciekawe. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-04)
Reklama