UWAGA!

Obrony w EUH-E

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej trwają obrony prac dyplomowych. Łącznie do ostatniego, a zarazem najważniejszego egzaminu w roku akademickim 2007/08 przystąpiło 780 studentów pedagogiki, administracji, zarządzania, oraz pielęgniarstwa. Najwięcej studentów przystępujących do obrony prac licencjackich i magisterskich jest na Wydziale Pedagogiki – 444 żaków.

- W tym roku po raz pierwszy dyplom broniło 17 studentów pielęgniarstwa - mówi mgr Marzena Sobczak, kierownik pracowni umiejętności pielęgniarskich EUH-E. Egzamin trwał dwa dni i składał się z części praktycznej i teoretycznej. Egzamin praktyczny został przeprowadzony w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, z którym uczelnia współpracuje, na oddziałach: Internistycznym I, Kardiologii, Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Chirurgii Onkologicznej.

 


     Egzamin została przeprowadzona w dniu 26 czerwca i trwał siedem godzin. Studenci opiekowali się chorymi, wykonując czynności zabiegowe, pielęgnacyjne, przygotowując plan opieki i na zakończenie dokonując relacji z praktyki. Całość egzaminu nadzorowała mgr Barbara Kardasz, sekretarz Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Elblągu.
     Jak mówi mgr Marzena Sobczak - egzamin nie zakłócił pracy szpitala, co więcej studenci zostali bardzo miło i serdecznie przyjęci przez personel medyczny, jak również samych pacjentów. Z relacji tych ostatnich wynika, że tak troskliwa i profesjonalna opieka przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy pozytywnie wpłynęła na ich zdrowie i samopoczucie.
     W drugim dniu, 27 czerwca, odbył się egzamin teoretyczny, podczas którego studenci odpowiadali na pytania egzaminacyjne oraz prezentowali prace licencjackie. Wydział Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej oprócz studiów I i II stopnia na kierunku pielęgniarstwo oferuje również kształcenie na kierunkach fizjoterapia i ratownictwo medyczne- studia I stopnia.

Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nastepna grupa wyksztalconych bezrobotnych wypuszczona przez ehehe czy jak to sie nazywa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  janniezbedny(2008-07-02)
 • prestige, jak na UW lub Oxfordsie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  matoł(2008-07-02)
 • kolejny propagandowy artykul o euhe, bardzo sie staraja zeby byli widoczni w mediach, wszakze nowy rok akademicki coraz blizej i trzeba zgarnac owych studentow a konkretniej: ich hajs
 • Nie wszyscy będą bezrobotnymi! haha! otóż muszę Cię zadziwić wszyscy pracujemy, a tylko dodatkowo podnosimy swoje kwalifikacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  była studentka(2008-07-03)
 • do byłej studentki - jakie kwalifikacje ? na "bałwanku" ?? żenada. .. .Dla paieru chyba tam studiujecie a nie kwalifikacji. ..
 • Mądralo pochwal się swoimi kwalifikacjami!Proszę bardzo-czekam!
 • Była studentko, niech wystarczy, że nie bałwanek i nie licencjat. Co istotne ukończone za czasów kiedy magisteria pisało się samemu a nie zlecało za pieniądze. .. .
 • Doktorat p. Dubielli jest jednak nieco lepszy od pewnego licencjatu: "Sarna płowa jako nieodzowny komponent krajobrazowy okolic Rogajn k. Pasłęka".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dojarz krów bez małej matury(2008-07-10)
 • Kiedy w E-g bedzie prawdziwa wyzsza uczelnia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Zainteresowany_(2008-07-19)
 • Kto zleca za pieniądze ten zleca, nie wszyscy tak robią. Ja pisałam sama. Nie sądź innych według siebie. To, że magisterkę robiłeś ileś lat temu nie oznacza to, że byłeś bardziej światły. Wtedy też można było zrobic za kase i pracę napisac za kasę. Zastanów się człowieku co piszesz i nie osądzaj. EUHE to uczelnia jakich wiele w Polsce, a wiadomo wszystkim nie dogodzisz. Nie jest to zła uczelnia więc zastanów sie co piszesz i nie obrażaj tych co tam studiowali i studiują. Była studentka i to własnie z EUHE :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Warszawianka(2008-07-22)
 • Dla paieru chyba tam studiujecie a nie kwalifikacji. To twoje słowa. A moje są takie, że dla papieru też, bo bez tego papieru jak napisałeś pracy dostać nie można. A jeżeli chodzi o kwalifikacje to nie nabywa się ich tylko na studiach ale przede wszystkim w pracy na okreslonym stanowisku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Warszawianka(2008-07-22)
 • Warszawianka nie osądzam według siebie tylko według wiedzy (niestety nie zasłyszanej) o "studentach" tego przybytku. A sztuczne napędzanie "renomy" uczelni jest żałosne. ..
Reklama