UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oficjalne zamknięcie projektu

2012-06-27
07:00
 

Od lutego tego roku studenci elbląskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mogą korzystać z nowego skrzydła budynku uczelni, a także odnowionej starszej części budynku przy ulicy Grunwaldzkiej. Podczas spotkania wieńczącego projekt, dzięki któremu zmodernizowano całą infrastrukturę, dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej u wejścia budynku.

Całość działań projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu służącej kształceniu kadr nowoczesnej gospodarki ze szczególnym nastawieniem na nowoczesne technologie informatyczne” trwała ponad pięć lat i była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej 2007-2013, działanie 1.1 Infrastruktura uczelni. Koszt inwestycji wyniósł około 26 milionów złotych.
       - Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Instytucja Zarządzająca programem Rozwój Polski Wschodniej, na przełomie roku 2006 i 2007 wpadło na można by powiedzieć genialny pomysł, by w ramach tego programu dofinansować uczelnie. Pomysł ten przerodził się w działanie „1.1 Infrastruktura uczelni”. Jest to działanie jedyne w tym całym programie, które jako pierwsze podpisało umowę o dofinansowanie już w 2008 roku, natomiast ostatnią umowę podpisaliśmy w sierpniu 2010 roku - mówi Piotr Szerszeń z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytucji Pośredniczącej we wdrażaniu projektu. - To uczelnie wyższe Polski Wschodniej były najlepiej przygotowane do procesu inwestycyjnego, czyli do rozbudowy infrastruktury dydaktycznej, jak i do nowoczesnego jej wyposażenia. Gratuluję uczelni pomysłu, ale także samego wniosku końcowego o dofinansowanie, który został złożony w sierpniu 2009 roku, gdyż był on wysoko oceniony i zaakceptowany przez PARP i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
       W nowo powstałym obiekcie dydaktycznym o powierzchni trzech tysięcy metrów kwadratowych znajdują się nowoczesne sale wykładowe, aule oraz audytorium na 320 miejsc. Ponadto powstały tu nowe laboratoria dla studentów z dziedzin biologii, technologii środowiska, technologii maszynowej, elektronicznej oraz budowlanej, a także inżynierii materiałowej. Inwestycja objęła także modernizację starej części budynku, a oba skrzydła inwestycji połączono szklanym przejściem. W starym segmencie zmodernizowano sale dydaktyczne i rozbudowano bibliotekę, część pomieszczeń zaadaptowano na laboratorium materiałów budowlanych i mechaniki gruntów, wybudowano podjazdy, a także dodatkową klatkę schodową i windę ułatwiającą osobom niepełnosprawnym poruszanie się po uczelni. Dokonano także ocieplenia budynku. Ponadto w ramach projektu zmodernizowano pomieszczenia budynku PWSZ przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie powstał zespół laboratoriów eksploatacji i zarządzania sieciami. W ramach inwestycji doposażono system informatyczny uczelni, który wzbogacił się o system zdalnego nauczania e-learning, Zintegrowany System Zarządzania Uczelnią USOS oraz zmodernizowano sieć LAN, która została rozwinięta o telefonię VoIP. W ramach pełnej informatyzacji uczelni zgodnie z założeniami projektu zostały wprowadzone cyfrowe legitymacje dla studentów.

 


       W Domu Studenckim przy ulicy Wspólnej powstało nowoczesne studio multimedialne na miarę XXI wieku, które jest wykorzystane do prowadzenia zajęć on-line.
       - Wyrażam zadowolenie z dobrej czteroletniej współpracy z Instytucją Pośredniczącą PARP w zakresie finansowania inwestycji jak również z pozostałymi uczestnikami procesu inwestycyjnego (inżynierem kontraktu, generalnym wykonawcą) - mówi kanclerz Bohdan Niemirycz, pełnomocnik rektora ds. realizacji projektu. - Efektem tego jest pozyskanie na dzień dzisiejszy 90 procent środków przyznanego dofinansowania, co umożliwiło oddanie obiektów dydaktycznych do użytku studentów i kadry dydaktycznej.
       - Myślę, że całość projektu na pewno ułatwi studiowanie i podniesie jego poziom, zwłaszcza studentom Instytutu Politechnicznego, dla których laboratoria zostały stworzone - mówi Maciej Dyck, przewodniczący Rady Studentów PWSZ w Elblągu. - Oznacza to także pracę na zaawansowanym sprzęcie, jednym z najbardziej nowoczesnych w regionie. Nie trzeba już będzie jeździć na zajęcia do innych instytucji.
       - Najtrudniejszym etapem projektowania było dostosowanie starszego budynku do nowego. Mieliśmy do czynienia z budynkiem z lat siedemdziesiątych, naprawdę, czyhały na nas niespodzianki. - stwierdza Małgorzata Paszyn, dyrektor firmy, która opracowała projekt. – W zasadzie efekt jest dokładnie taki, jak się spodziewaliśmy. Osiągnięto zamierzony klimat, tak miało być. Nie ma większej satysfakcji dla projektanta niż ta, kiedy to, co zrobi na papierze zostaje zrealizowane.
       - Ta budowa była trudna, gdyż zawsze trudniejszą budową jest remont, niż obiekt realizowany od początku, niemniej udało nam się to wszystko zrealizować do końca – dodaje Maciej Solawa reprezentujący generalnego wykonawcę inwestycji.
       -Najbardziej cieszą nas laboratoria, całe wyposażenie. Jeśli chodzi o infrastrukturę, brak nam jeszcze hali sportowej, już zaczynamy rozmowę z architektami i myślę, że w następnym roku ostro ruszymy, z własnymi środkami w oparciu o kredyt - mówi Zbigniew Walczak, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
      
      
      

------Artykuł sponsorowany----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl