UWAGA!

Owoc współpracy

Elbląg, Owoc współpracy
Fot. nadesłane.

Od marca rozpoczęła się seria spotkań z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Elblągu w ramach porozumienia o współpracy z Instytutem Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W najbliższą środę, 25 marca o godz. 11.30 odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem pod hasłem „Wybrane problemy krajów afrykańskich". Wykład poprowadzi dr Edward Jaremczuk w budynku PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej 137, w sali 220.

Celem współpracy jest podniesienie jakości kształcenia oraz wyrównywania szans młodzieży. Pierwszy wykład został przygotowany przez dr inż. Marcina Forkiewicza pt. „Makroekonomiczny pomiar gospodarki” na którym to obok studentów w akademickich ławach zasiedli również uczniowie szkoły średniej.

 


     Oprócz wykładów, w ramach porozumienia PWSZ zaplanowała dla młodzieży również i inne formy współpracy, a mianowicie: spotkania rekreacyjno-sportowe z sekcjami AZS (mecze piłki nożnej i siatkowej, wiosenne marsze na orientacje, Harce Bielicowe – marsze nocne itp.), współpracę Studenckiego Koła Naukowego Myśli Społecznej i Politycznej „Seneka” z Klubem Europejskim z ZSE, nawiązanie kooperacji ZSE z Akademickim Biurem Karier (wolontariat).
     -Wymienione przykłady to tylko kilka elementów z całego wachlarza propozycji jakie zostały przedstawione uczniom. Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy szkołami będzie kwitła przynosząc owocne efekty dla obu instytucji – podsumowują organizatorzy.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama