UWAGA!

Pielęgniarki studiują za darmo

2013-09-20
07:00
Pielęgniarki studiują za darmo

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w roku akademickim 2013/14 z bezpłatnych studiów skorzysta 100 pielęgniarek. Koszty czesnego pokryte zostaną ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Absolwenci otrzymają tytuł licencjata pielęgniarstwa oraz będą mogli rozpocząć studia magisterskie.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jest jedną z 60 uczelni w Polsce, którym Ministerstwo Zdrowia przyznało dofinansowanie na ten cel.
       Studia na kierunku Pielęgniarstwo prowadzone są w Wydziale Nauk o Zdrowiu EUH-E od 2005 r. Są to studia I stopnia: stacjonarne i niestacjonarne tzw. pomostowe dla osób pracujących w zawodzie. Uczelnia uruchomiła również studia licencjackie stacjonarne z zajęciami w weekendy.
       Poziom kształcenia na kierunku pielęgniarstwo EUH-E został bardzo wysoko oceniony przez Państwową Komisję Akredytacyjną w 2006 i 2007 roku oraz Krajową Radę Szkolnictwa Medycznego Pielęgniarek i Położnych w 2009 i 2012 r. EUH-E jako jedna z niewielu niepublicznych uczelni w Polsce, kształci na kierunku Pielęgniarstwo również na studiach II stopnia - magisterskich.
       Ponadto Wydział Nauk o Zdrowiu oferuje studia na kierunku ratownictwo medyczne, fizjoterapia oraz zdrowie publiczne.
      
----------- Reklama ------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej