UWAGA!

Pierwsi absolwenci budownictwa

 
Elbląg, Karol Adamski "bronił się" jako pierwszy
Karol Adamski "bronił się" jako pierwszy (fot. PWSZ)

10 kwietnia w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 137 odbyła się obrona pierwszych dwunastu prac inżynierskich na kierunku Budownictwo w Instytucie Politechnicznym.

Jako pierwszy swoją pracę dyplomową pt.: „Projekt budowlany wybranych elementów hali o konstrukcji stalowej” obronił Karol Adamski. Opiekunem pracy dyplomowej studenta jest dr inż. Zenon Drabowicz. W skład komisji egzaminacyjnej weszli oprócz opiekuna: prof. dr hab. inż. Jarosław Przewłócki, prof. nadzw. dr hab. inż. Piotr Korzeniowski – recenzent oraz dyrektor Instytutu Politechnicznego doc. dr inż. Jarosław Niedojadło jako przewodniczący Komisji.
       - Pytań było wiele, przyznam że nie spodziewałem się aż takiej ilości - śmieje się Karol Adamski i dodaje - Na szczęście udało mi się dobrze na nie odpowiedzieć i otrzymać na koniec najwyższą ocenę.
       Karol Adamski w ciągu 3,5 – letnich studiów osiągał najlepsze wyniki w nauce wśród studentów kierunku Budownictwo i przez cały okres studiów otrzymywał stypendium naukowe elbląskiej PWSZ. Obowiązkową 12 tygodniową praktykę zawodową odbył w Biurze Projektowym Project-System w Elblągu.
       - Studia to niewątpliwie bardzo ciekawy epizod w moim życiu. Budownictwo okazało się strzałem w dziesiątkę, dziś mam pewność że jest to, to czym chciałbym się zajmować zawodowo. To świetny kierunek i czystym sumieniem polecam go wszystkim kandydatom na studia – mówi Adamski.
       Jak podkreśla absolwent, kolejnym krokiem w jego życiu będzie znalezienie pracy w firmie projektowej lub budowlanej, a od października kontynuacja nauki - czyli zaoczne studia magisterskie w Gdańsku.
       W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu na kierunku Budownictwo obecnie studiuje 345 przyszłych inżynierów. W ofercie kształcenia Instytutu Politechnicznego oprócz budownictwa są jeszcze dwa kierunki studiów: Mechanika i budowa maszyn (specjalność: technologia i eksploatacja maszyn, elektromechanika samochodowa) oraz Ochrona środowiska (specjalność: inżynieria ekologiczna).
       Aby zapewnić studentom jak najlepsze warunki studiowania na kierunkach technicznych Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu rozwija swoją ofertę edukacyjną o nowe specjalności kształcenia oraz unowocześnia zaplecze dydaktyczne.
       W lutym br. przy ul. Grunwaldzkiej został oddany do użytku zespół specjalistycznych laboratoriów wraz z salami audytoryjnymi, seminaryjnymi i wykładowymi. W obiekcie znajduje się dwanaście nowych laboratoriów m.in. monitoringu i ochrony środowiska, elektrotechnicznych, technologiczno-eksploatacyjnych oraz dziewięć nowych sal audytoryjnych, wykładowych i seminaryjnych, w tym duża sala audytoryjna na 320 osób. Ponadto w nowej części budynku powstały dwa specjalistyczne laboratoria dla studentów kierunku Budownictwo.
      
      
Justyna Kościuk, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W najnowszym Magazynie Elbląskim pięknie promują PWSZ, ciekawy artykuł o osiągnięciach i zdjęcie na okładce - jest się czym chwalić, gratulacje !
 • Gratuluję. A młodym ludziom, którzy stoją przed wyborem uczelni radzę wziąć pod uwagę własnie techniczne kierunki pod uwagę. Młody człowieku, dzęki Twojemu słusznemu wyborowi czeka Cię zdecydowanie ciekawsza i lepiej płatna życiowa kariera. Jeszcze raz gratuluję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dr PyK(2012-04-11)
 • Dla takich studentów warto inwestować w uczelnię i budować najnowocześniejsze laboratoria !
 • Tak, tak idźcie na studia a będziecie bezrobotni. Teraz nie potrzebni są wykształceni ludzie, a jeśli są potrzebni to najlepiej z 10 letnim doświadczeniem, czego po studiach nie można osiągnąć. Ta uczelnia sama nie chce zatrudnić swoich absolwentów. Żenada. .. po zawodówce na pewno dostaniecie pracę po PWSZ nie koniecznie. ..
 • Już od dawna poziom wykształcenia nie gra roli, wszyscy szukają do pracy nie inżynierów budownictwa tylko fizycznych pracowników
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konkog(2012-04-11)
 • Dla celerów w swojej dziedzinie zawsze znajdzie się praca zwłaszcza w kierunkach technicznych i to z odpowiednia gażą !
 • Gratulacje! Życzę powodzenia w dalszych planach.
 • Wszystko pięknie, ślicznie. .. Ale może z 10% lub miejmy nadzieje aż 10% z tych ludzi będzie pracować w swoim zawodzie. Z tych 10 % może 20% za normalne pieniądze. Gratulacje. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dawid2240(2012-04-11)
 • Gratulacje!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fdhgdgmjfh(2012-04-11)
 • Mogą tez swoją firmę założyć po jakimś czasie praktykowania w zawodzie !!!!!
 • dlaczego nie ma zaocznego inzyniera na mechanice?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przeoczon(2012-04-11)
 • Inżynierowie pomóżcie naszym urzędnikom z Parku Technologicznego !!
Reklama