UWAGA!

Piknik naukowy

Elbląg, Piknik naukowy
Fot. nadesłane.

Magiczne doświadczenia, warsztaty grafiki komputerowej i turniej gier - to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na uczestników pikniku naukowego. Już 28 maja o godz. 10 rozpocznie się wyjątkowa impreza dla wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic. Festiwal odbędzie się na placu przed budynkiem i w salach wykładowych elbląskiego PWSZ w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 137. Impreza zorganizowana przez uczelnię w ramach VII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu niezależnie od wykształcenia, począwszy od szkół podstawowych. Celem jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć badań naukowych w przystępnej i atrakcyjnej formie.
     Imprezy festiwalowe zaplanowano na 28 maja w godzinach 10-15. Na specjalnie przygotowanych stoiskach odwiedzający będą uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach.
     W programie przewidziano m.in. pokaz niezwykłych reakcji chemicznych oraz magiczne doświadczenia z fizyki. Bardziej wnikliwi będą mogli zobaczyć wnętrze metalu oraz własnoręcznie wybić medal okolicznościowy. Dla uczestników przygotowano niezapomnianą wycieczkę przedstawiającą piękne zakątki Ziemi Elbląskiej. Natomiast dla miłośników informatyki zaplanowano m.in.: warsztaty grafiki komputerowej i multimediów, cyfrową obróbkę zdjęć oraz turniej gry w sieci (z nagrodami).
     Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację. Koordynatorem Festiwalu w Elblągu jest pani Olga Filaszkiewicz (mail: o.filaszkiewicz@pwsz.elblag.pl). Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.pwsz.elblag.pl.
     
     Impreza pod patronatem PortElu.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • czwartek 10-15 i "szerokie grono spoleczenstwa" wzajemnie sie wykluczaja niestety
 • .. .moje dzieciaki byłyby zachwycone. .. ale będą w szkole. ..
 • Serdecznie zapraszamy na stoisko Muzeum oraz na wykłady historyczne orgaznizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotr Adamczyk(2009-05-08)
 • Dzień dobry. Impreza jest skierowana w dużej mierze do uczniów szkół/klas/grup zorganizowanych, dlatego zachęcamy nauczycieli Państwa dzieci do kontaktu z koordynatorem w celu rezerwacji i odbycia "lekcji w terenie".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  www.pwsz.elblag.pl/BFN(2009-05-08)
 • Impreza skierowana jest do wszystkich mieszkancow ale z wiekszym naciskiem na grupy zorganizowane. Dlatego tez nauczyciele powinni wybrac sie ze swoimi uczniami :)
 • no to i taka informacja prasowa powinna sie pojawic, a nie "szerokie grono".
Reklama