[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Po co nam państwo?

2010-03-22
Aktualizowany 2010-03-24 20:20
Elbląg, Konferencja odbędzie się w czwartek 25 marca w auli PWSZ przy ul. Czerniakowskiej 22
Konferencja odbędzie się w czwartek 25 marca w auli PWSZ przy ul. Czerniakowskiej 22 (fot. AD)

W piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna oraz Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu, serdecznie zapraszają na V Międzyuczelnianą konferencję naukową pt. „Po co nam państwo?”. Konferencja odbędzie się w czwartek 25 marca w auli PWSZ przy ul. Czerniakowskiej 22 w godz. 10-14.30.

Myśl o zorganizowaniu międzyuczelnianej konferencji naukowej w Elblągu zrodziła się w kontekście śmierci papieża Jana Pawła II w 2005 roku – czytamy na stronie organizatorów. – Chodziło o oddanie hołdu naszemu wielkiemu Rodakowi poprzez stworzenie płaszczyzny dla naukowego dyskursu nad współczesnymi wyzwaniami w świetle papieskiego nauczania. W związku z tym władze elbląskich uczelni wyższych podjęły w 2005 roku inicjatywę zorganizowania Międzyuczelnianej Konferencji Naukowej inspirowanej nauczaniem Jana Pawła II. Ustalono, że termin Konferencji będzie związany z rocznicą śmierci Papieża. Jest to przedsięwzięcie o charakterze naukowym i popularyzującym, które ma inspirować badania naukowe i popularyzować dziedzictwo Jana Pawła II. Pierwsza Konferencja odbyła się w 2006 roku pod hasłem „Ku rzeczom nowym naszych czasów – inspiracje Jana Pawła II dla współczesności”. W roku 2007 wiodącym tematem Konferencji była wolność w ekonomii, kulturze i nauce. Trzecia Konferencja omawiała temat relacji między nauką, a sztuką. Tematem ubiegłorocznej Konferencji była sprawa dróg i bezdroży wychowania, jakimi kroczą współczesne społeczeństwa.
       Tegoroczna Konferencja odbędzie się 25 marca w auli PWSZ przy ul. Czerniakowskiej 22, jej temat brzmi „Po co nam państwo?”. Gospodarzem bieżącej edycji jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.
      
       Program konferencji:
      
godz. 10 – Otwarcie Konferencji – prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska, rektor PWSZ
       I sesja – Prowadzenie ks. dr Stefan Ewertowski, WSD, UWM
       godz. 10.10 – „Państwo prawa jako filar funkcjonowania współczesnych państw demokratycznych” – dr Piotr Uziębło, PWSZ w Elblągu
       godz. 10.40 – „Współczesne ujęcie funkcji państwa” – dr Krzysztof Sidorkiewicz, PWSZ w Elblągu
       godz. 11.10 – „Naród i państwo w myśli społecznej kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II” – ks. dr hab. Jerzy Koperek, KUL
       godz. 11.40 – Dyskusja
      
       II sesja – prowadzenie ks. dr hab. Jacek Neumann, WSD, SW im. B. Jańskiego
       godz. 12.30 – „Państwo jako kategoria cywilizacyjna” – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, KUL
       godz. 13 – „Wybrane elementy prawa medycznego a państwa” – prof. dr hab. Jan Talar, EUH-E, dr Jacek Norkowski, EUH-E, dr Małgorzata Łukowicz, EUH-E
       godz. 13.30 – „Podatek dochodowy od osób fizycznych w świetle klasycznych zasad podatkowych” – dr Grzegorz Szczodrowski, SW im. B. Jańskiego
       godz. 14 – Dyskusja
       godz. 14.20 – Podsumowanie i zakończenie – ks. dr Stefan Ewertowski, WSD, UWM.
      
      
      
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • zajembista pora. .. ciekawi mnie jaka grupa społeczna jest targetem organizatorow wykładów. emeryci i nasi studenci tylko? a co z tymi ktorzy pracują? nie dałoby się robić takich spotkań później??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skonfuzowany madafaka(2010-03-22)
 • No to po co nam takie poszatkowane państwo???? Takie talarki kartoflane???Liczę na moderatora iż zdoła dociąnąć dyskusje do odpowiedzi na pytanie i to w odniesieniu do czasu dzisiejszego, w przestrzeni międzynarodowej. Bo w sosie własnym to jak żaby w studni!
 • pytanie do organizatorów: Czy osoby na wózkach inwalidzkich mogą w jakiś cudowny sposób dostać się na aulę i posłuchać referatów? Inga
 • A Pana Profesora Jaroszyńskiego chciałbym zaczepić o kocepcję państwa lansowana przez, ,przyaciół, ,w kolorze ciemnożóltym. .. .z trzema zębami. .. .
 • Osoby niepełnosprawne bez problemu będą mogły uczestniczyć w konferencji, która odbędzie się w auli nr 3 (parter) w budynku przy ul. Czerniakowskiej 22
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Organizator(2010-03-22)
 • Siedźcie sobie tyle godzin; ) Ja się z tego cieszę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hemoroid(2010-03-24)
 • Państwo jest potrzebne nam po to, żeby w majestacie prawa ( ew bezprawia) sponsorować czarną hydrę toczącą to państwo. Pojedynczo lub grupowo żaden normalny obywatel nie oddałby tyle ziemi, kasy i przywilejów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rapaport_XXL(2010-03-24)
 • Po co nam państwo jak państwem rządzą biskupi. Chyba że jak zawsze w historii KK państwo jest potrzebne po to by sankcjonować pazerność kościoła. Chyba że organizatorzy chcą rozmawiać o państwie świeckim. Ale oni sami takiego państwa nie nie uznają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agnostyk(2010-03-25)
 • Do agnostyka: państwo jest - między innymi - po to, by tworzyć i prowadzić domy opieki dla niepełnosprawnych umysłowo, biednych głupków - agnostyków.
 • Dla mnie państwo jest jak bolący wrzód na du. .. e, którego nie da się pozbyć. Przez całe życie okrada mnie, nie dając nic w zamian. Przez 35 lat pracy zabiera mi 40% moich zarobków nie gwarantując godziwego utrzymania na starość. W czasach młodości nie pozwoliło mi wyemigrować (4 krotna odmowa wydania paszportu). Po co mam państwo? zadałem sobie pytanie, na które nie potrafię sobie odpowiedzieć.
Reklama