UWAGA!

Po raz pierwszy informatyka

 
Elbląg, Po raz pierwszy informatyka
fot. AD

W Warszawie najbardziej obleganymi kierunkami były ekonomia oraz finanse i rachunkowość, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – stomatologia. W elbląskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej największym zainteresowaniem – po raz pierwszy w historii uczelni – cieszy się informatyka.

– Jeśli chodzi o informatykę, to rzeczywiście po raz pierwszy tak się zdarzyło, bo do tej pory na ogół największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki, które oferował Instytut Ekonomiczny, czyli administracja i ekonomia. Teraz liderem jest informatyka – mówi prorektor PWSZ prof. Cezary Orlikowski.
       Zastrzega, że są to wstępne dane. – Dopiero po 25 lipca, kiedy wszyscy kandydaci doniosą dokumenty i na tej podstawie otrzymają informację o przyjęciu, będziemy wiedzieli, ilu tak naprawdę będziemy mieli studentów – dodaje Cezary Orlikowski. – Na razie możemy mówić o zarejestrowanych. Aczkolwiek, jeżeli porównujemy te dane z analogicznym okresem roku ubiegłego czy poprzednich lat, wyraźnie widać, że informatyka wybija się na czoło.
       Portal gazeta.pl pisze o najbardziej obleganych kierunkach na największych polskich uczelniach wyższych.
       Na Uniwersytecie Warszawskim największym zainteresowaniem cieszyły się ekonomia oraz finanse i rachunkowość, także prawo i filologia angielska. Natomiast najwięcej chętnych na jedno miejsce przyciągnęły lingwistyka stosowana i orientalistyka. W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego były to finanse i rachunkowość, weterynaria i logistyka.
       W Krakowie najczęściej wybieranymi kierunkami były medycyna, języki obce, dietetyka i weterynaria, wśród kierunków technicznych – gospodarka przestrzenna, budownictwo i inżynieria biomedyczna.
       Więcej o najbardziej obleganych kierunkach.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To dobrze, chociaż ja po informatyce na PWSZ nie znalazłem pracy w zawodzie w Elblągu. Ale trzeba się cieszyć, będzie kasa dla uczelni.
 • slaby kierunek, ja zaczynam studiować medycynę plastyczną, specjalizacja przeszczepy skóry i implanty, studia płatne są ale warto, dobra uczelnia i znana Wyższa Szkoła Przeszczepów i Implantów w Skierniewicach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  studente(2013-07-19)
 • ciekawe zestawienie: Uniwersytet Warszawski, Uniwerstytet Jagielloński i PWSZ w Elblągu; ) chyba jednak nie z takimi uczelniami powinniśmy porównywać nasz PWSZ, co najwyżej z Wyższą Szkołą Rolniczą w Pcimiu Dolnym
 • Ja skończyłem sieci komputerowe na informatyce. Wycisku nie żałuję, przeżyłem. Laboratoria są na wypasie. Tylko chcieć korzystać. Teraz pracuję w Warszawie i mam się dobrze
 • Potwierdzam, w Elblągu pracy nie ma dla informatyków. W PWSZ mogliby otworzyć prawo, lepszy by był pożytek.
 • Syn właśnie poszedł na informatykę w PWSZecie. Wybór kierunków nie imponuje.
 • Wybór kierunków nie imponuje? A może synalek po prostu ograniczony? Znajdź mi kobieto jakąś PWSZ-kę, na której oferowane jest tyle specjalności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Knoxville(2013-07-20)
 • Prawo? Zobacz ilu jest prawników nie pracujacych w swoim zawodzie. Jak nie masz znajomości, nie licz na aplikację. A bez niej jesteś tylko absolwentem prawa. ..
 • Ponieważ jesteś za cienki, w tym zawodzie albo jest się najlepszym i zarabia miliony albo się za 1200 na portelu pracuje :P
 • Pracy jest i to sporo. W samym Elblągu wiele firm ma etaty i chce zatrudniać. Tylko wypadałoby po skończeniu uczelni coś potrafić. Dla pracodawcy już dawno przestał liczyć się papierek.
 • Aktualnie studiuję informatykę na PWSZ'cie. Metody nauczania niektórych wykładowców pozostawiają wiele do życzenia, lecz nie żałuję mojego wyboru. A mówiąc o zainteresowaniu. Może popyt na kierunek jest duży ale i tak większość z kandydatów odpada po I semestrze, a na II rok przechodzi zaledwie połowa (czasem nawet i mniej).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PoczciwyStudenciak(2013-07-23)
 • A ja proponuję wytypować najbardziej liczne branze w naszym miescie i podnich utworzyc kierunki, macie duze sukcesy a mozecie miec większe
Reklama